Emirates – ruszyły rejsy do Maszhed w Iranie

archiwum Emirates

Linie Emirates rozszerzyły swoją siatkę połączeń o Meszhed w Iranie. Jest to drugi, po Teheranie, kierunek obsługiwany przez przewoźnika w tym kraju.

Połączenie do Meszhedu obsługiwane jest pięć razy w tygodniu przez Airbusa A330-200 w dwu lub trzyklasowej konfiguracji kabiny.

Majid Al Mualla, Divisional Senior Vice President Commercial Operations, Centre, powiedział: “Uruchomienie lotów do Meszhedu, drugiego co do wielkości miasta w Iranie oraz jednego z najbardziej dynamicznych centrów gospodarczych, nie tylko umocni stosunki handlowe ze ZEA, ale dzięki naszemu hubowi w Dubaju ułatwi również podróżującym dostęp do wielu kierunków z szerokiej siatki Emirates, m.in. na Bliskim Wschodzie, w Europie, Afryce i Azji Zachodniej. Zwiększając liczbę połączeń lotniczych z Meszhedu do krajów tworzących coraz bardziej zintegrowaną gospodarkę światową, przyczyniamy się do wzrostu handlu międzynarodowego, turystyki oraz inwestycji.”

Linie Emirates otworzyły pierwsze połączenie do Iranu w 1990 roku, obsługując dwa loty tygodniowo do Teheranu. Obecnie przewoźnik wykonuje cztery codzienne loty do tego kraju. Od tamtej pory linie Emirates przewiozły na trasie do Iranu 7 milionów pasażerów.