Emirates rozszerzają sieć połączeń o kierunki flydubai

archiwum Emirates

Po rozpoczęciu ogłoszonej w lipcu br. współpracy, Linie Emirates i flydubai poinformowały dzisiaj o rozszerzeniu siatki połączeń Emirates o 29 kierunków na trzech kontynentach obsługiwanych przez flydubai.

Nowe porozumienie code-share zapewni wyższą częstotliwość i dostępność lotów do jeszcze większej liczby kierunków z dodatkową zaletą w postaci transferu bagażu na lotnisko docelowe.  Bilety na loty rozpoczynające się 29 października tego roku można rezerwować już od 3 października na stronie Emirates.com, w centrach obsługi klientów Emirates lub w biurach podróży.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates i prezes flydubai, powiedział: „To pierwszy, niezwykle ważny krok w wykorzystaniu naszej współpracy z korzyścią dla pasażerów, którzy będą mogli przekonać się o wyjątkowych zaletach obu linii i skorzystać z większego wyboru i elastyczności połączeń przez Dubaj. To dopiero początek, a w miarę rozwoju naszej siatki partnerskiej w najbliższych miesiącach zaoferujemy naszym pasażerom jeszcze więcej możliwości podróży po świecie.”

Na każdym etapie podroży Emirates i flydubai zapewnią pasażerom ofertę odzwierciedlającą unikalne cechy obu marek.  Przy rezerwacji łączonej w ramach porozumienia code-share, pasażerowie Emirates w cenie biletu na loty obsługiwane przez flydubai otrzymają posiłki i limity bagażu rejestrowanego obowiązujące w Emirates, zarówno w klasie biznes, jak i ekonomicznej.
Hub lotniskowy w Dubaju gwarantuje sprawną przesiadkę, a dzięki nowej umowie pasażerowie skorzystają na krótszym, wynoszącym 120 minut minimalnym czasie na przejście między terminalem 3 używanym przez Emirates a terminalem 2, z którego korzysta flydubai. 
Dzisiejszy komunikat stanowi początkowy etap szerokiego porozumienia, w ramach którego w przyszłości powstaną nowe trasy w miarę rozszerzania współpracy code-share i optymalizacji siatek połączeń obu przewoźników. 

 
Kierunki objęte umową code-share Emirates i flydubai

Asmara Erytrea
Belgrad Serbia
Kijów-Żuliany Ukraina
Dżuba Sudan Południowy
Krasnodar Rosja
Samara Rosja
Kazań Rosja
Mineralne Wody Rosja
Odessa Ukraina
Praga Czechy
Rostów nad Donem Rosja
Sarajewo Bośnia i Hercegowina
Skopje Macedonia
Sofia Bułgaria
Tbilisi Gruzja
Kuwejt Kuwejt
Baku Azerbejdżan
Lucknow Indie
Ahwaz Iran
Bandar Abbas Iran
Isfahan Iran
Lar Iran
Sziraz Iran
An-NadżafIrak
Biszkek Kirgistan
Maskat Oman
Salala Oman
Jekaterynburg Rosja
Bukareszt Rumunia