Emirates pokazały nowego Airbusa

archiwum Emirates

Podczas targów Dubai Airshow, linie Emirates zaprezentowały swój pierwszy samolot Airbus A380 w konfiguracji dwuklasowej. Maszyna jest 68. Airbusem A380 we flocie przewoźnika. Samolot zostanie wprowadzony do obsługi połączeń do Kopenhagi już 1 grudnia.

W minioną niedzielę podczas Dubai Airshow na pokład pierwszego dwuklasowego A380 linii Emirates przybył z królewską wizytą Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, powiedział: “Targi Dubai Airshow stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży lotniczej i aerokosmicznej. Prezentowane w tym roku samoloty ukazują rozwój Emirates jako globalnych linii lotniczych. Wraz z dążeniem do wzbogacania floty, koncentrujemy się również na zaspokojeniu przyszłego zapotrzebowania na dobrze wyszkolonych pilotów komercyjnych.”

W dwuklasowym A380 Emirates, który ma przyciągnąć entuzjastów lotnictwa odwiedzających Dubai Airshow, znajduje się 58 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes, 557 komfortowych siedzeń w klasie ekonomicznej, a także słynny salon pokładowy Emirates. Najnowsza wersja A380 Emirates jest wyposażona w jedne z najszerszych wśród przewoźników ekrany w klasie ekonomicznej, których przekątna wynosi 13,3 cala.
Linie Emirates jako pierwsze na świecie zamówiły A380 i są obecnie największym operatorem tych samolotów. Do tej pory przewiozły na ich pokładach niemal 47 mln pasażerów. Airbusy A380 linii Emirates obecnie wykonują loty z Dubaju w 34 kierunkach na całym świecie. Przewoźnik dysponuje flotą 68 A380, a ponadto złożył wiążące zamówienie na 72 kolejnych maszyn tego typu.