Emirates po raz pierwszy w Budapeszcie

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates, uruchomiły nowe, codzienne połączenie do Budapesztu. Pierwszy lot do stolicy Węgier odbył się 27 października. Dzień później, również w Budapeszcie, otwarte zostało drugie w Europie centrum obsługi klientów Emirates.

Loty do Budapesztu to już trzecia, po Oslo i Brukseli, nowa trasa przewoźnika w Europie Środkowo-Wschodniej uruchomiona w tym roku.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates powiedział: „Wejście Emirates na kolejny rynek środkowoeuropejski stworzy zupełnie nowe możliwości dla handlu i turystyki węgierskiej. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne będą mogły korzystać z ogromnej siatki połączeń obejmującej ponad 60 kierunków na Dalekim Wschodzie, w Australazji, Azji Zachodniej, regionie Oceanu Indyjskiego i na Bliskim Wschodzie. Jesteśmy przekonani, że otwarcie nowej trasy przyczyni się m.in. do zacieśnienia stosunków handlowych Węgier ze Wschodem.”

Uruchomienie nowego połączenia Emirates do Budapesztu zbiegło się z otwarciem centrum obsługi klienta, które miało miejsce 28 października. Już w pierwszym roku funkcjonowania nowoczesne centrum umożliwi obsługę ponad miliona połączeń telefonicznych oraz maili dziennie (w wielu językach). Dzięki niemu pasażerowie Emirates będą mogli m.in. dokonywać rezerwacji i ich modyfikacji lub zamawiać np. usługi szofera (dla podróżujących w klasie pierwszej lub biznes). Pracownicy centrum będą również obsługiwać ogólne zapytania klientów dotyczące oferowanych przez Emirates produktów, usług oraz siatki połączeń.

Thierry Antinori skomentował: „Klienci zawsze są najważniejszym aspektem naszej działalności w każdym możliwym obszarze. Taką samą filozofią będą kierować się pracownicy naszego nowego centrum. Biorąc pod uwagę wsparcie lokalnych władz, fantastyczną infrastrukturę oraz możliwość zatrudnienia wielu utalentowanych ludzi, Budapeszt był dla nas oczywistym wyborem.”

Codzienne połączenie Emirates do Budapesztu obsługiwane jest przez Airbusa A330-200 z 27 miejscami w klasie biznes i 251 w klasie ekonomicznej. Lot EK111 rozpoczyna się w Dubaju o 8.20, a kończy w Budapeszcie o 11.35. Samolot rejsu powrotnego (lot EK112) startuje o 15.05, a ląduje na lotnisku Dubai International Airport o 23.30.