Emirates partnerem z meksykańskiego przewoźnika Aeromar

Samolot w barwach Aeromar/fot. archiwum Aeromar

Linie Emirates i Aeromar nawiązały współpracę, która zapewni podróżnym łączność między miastem Meksyk i Stanami Zjednoczonymi w globalnej sieci Emirates.

Dzięki partnerstwu interline klienci będą mogli rezerwować bilety na loty do i z 12 miejsc docelowych w Meksyku i Stanach Zjednoczonych przez miasto Meksyk, łącząc się z lotami Emirates EK 256/255 między Meksykiem, Barceloną i Dubajem. Klienci mogą też podróżować w ramach rozległej siatki połączeń Emirates obejmującej ponad 120 miast na całym świecie.

Umowa interline daje klientom wygodę rezerwacji całej podróży na jednym bilecie z jednolitą polityką bagażową i warunkami taryfowymi. Bilety można rezerwować online na stronie emirates.com lub za pośrednictwem biur podróży.

Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates, powiedział: „Cieszymy się, że Emirates nawiązały współpracę z liniami Aeromar. Dzięki sile regionalnej sieci meksykańskiego przewoźnika połączymy wielu podróżujących z Meksyku i Teksasu w Stanach Zjednoczonych z naszą globalną siecią za pośrednictwem miasta Meksyk, Barcelony i Dubaju. Klienci będą mogli nie tylko doświadczyć wyjątkowej gościnności i niezapomnianej podróży z Emirates, ale także wygodnie zarezerwować podróż z Meksyku na jednym bilecie dostępnym online na stronie Emirates lub za pośrednictwem biur podróży.”

Fabricio Cojuc, dyrektor wykonawczy Aeromar, dodał: „Aeromar jest bardzo dumny, że może współpracować z liniami Emirates, znanymi na całym świecie z doskonałej obsługi i bezkonkurencyjnego hubu w Dubaju. Umowa jest świadectwem wysokich standardów jakości naszej linii i dodatkowo wzmacnia nasze portfolio silnej współpracy między przewoźnikami, które obejmuje kilka wiodących w branży międzynarodowych linii lotniczych, przyczyniając się tym samym do wygodniejszego podróżowania naszych klientów.”

Miejsca docelowe w Meksyku, które są objęte partnerstwem między liniami Emirates i Aeromar to Acapulco (ACA), Veracruz (VER), Puerto Escondido (PXM), Ixtapa/Zihuatanejo (ZIH), Ixtepec (IZT), Colima (CLQ), Ciudad Victoria (CVM), Lazaro Cardenas (LZC), Piedras Negras (PDS) i Tepic (TPQ). Umowa obejmuje również miejsca docelowe Aeromar w Stanach Zjednoczonych – Laredo (LRD) i McAllen (MFE) w Teksasie.

Oprócz połączeń zapewnionym dzięki partnerstwu z Aeromar, linie Emirates oferują klientom wybór lotów do i z ponad 10 miejsc docelowych w Meksyku w ramach istniejących partnerstw z innymi przewoźnikami lotniczymi.

Linia AEROMAR została założona w 1987 roku w Meksyku i ma siedzibę w Mexico City. Obsługuje sieć 19 tras krajowych i 4 trasy międzynarodowe do Teksasu w USA (Laredo i McAllen) z flotą 10 samolotów ATR 42 i 72, z których dziewięć to serie nowej generacji – 600.

Linie Emirates połączyły Dubaj z Miami