Linie Emirates połączyły Dubaj z Miami

fot. archiwum Emirates

Linie Emirates świętowała swój inauguracyjny lot lądując w Miami Samoloty przewoźnika będą latać do Miami 4 razy w tygodniu.

Lot EK213 został powitany salutem z armatki wodnej na międzynarodowym lotnisku w Miami, wydarzenie przyciągnęło publiczność złożoną z pasażerów, fanów lotnictwa i gości. Podczas pierwszego lotu trasę obsłużył popularny Boeing 777 Gamechanger. Goście mogli obejrzeć wnętrze samolotu, w tym popularne apartamenty pierwszej klasy. Te w Gamechangerze mają przesuwne drzwi od podłogi do sufitu i eleganckie wzornictwo, każdy apartament to do 40 stóp kwadratowych przestrzeni osobistej i ultranowoczesny design inspirowany S klasą Mercedes-Benz.

Linie lotnicze będą obsługiwać trzyklasowe Boeingi 777-300ER na tej trasie, oferując 4 razy w tygodniu 8 prywatnych apartamentów w pierwszej klasie, 42 płaskie fotele w klasie biznes i 304 przestronne fotele w klasie ekonomicznej.

Nowa usługa do Miami zapewnia, wraz z Orlando, dodatkowy punkt dostępu do i z Florydy oraz rozszerza siatkę Emirates w USA do 12 miejsc docelowych (w tym Boston, Chicago, Nowy Jork JFK i Newark, Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngton i Orlando), na ponad 70 lotach tygodniowo. Oznacza to dogodne połączenia na południową Florydę i większy ich wybór w całej siatce. Nowa trasa łączy podróżnych z Miami, a także z południowej Florydy, Ameryki Południowej i Karaibów z ponad 50 punktami na Bliskim Wschodzie, w Azji Zachodniej, Afryce, na Dalekim Wschodzie i na wyspach Oceanu Indyjskiego, przez Dubaj.

fot. archiwum Emirates

Daniella Levine Cava, burmistrz Miami-Dade, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy powitać nowe loty Emirates do Miami, dzięki temu rozszerzamy możliwości podróżowania służbowego i rekreacyjnego dla mieszkańców i gości Miami-Dade, łącząc ich z nowymi kulturami i rozwijającymi się gospodarkami.

Spodziewamy się, że nowa, długo oczekiwana usługa między Dubajem a Miami, będzie popularna wśród naszych klientów, którzy szukają nowych doświadczeń. Cieszymy się, że możemy ją uruchomić. Dzięki rozwijającej się akcji szczepień, w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i USA, świat bezpiecznie otwiera się na podróże międzynarodowe – powiedział Essa Sulaiman Ahmed, wiceprezes oddziału Emirates w USA i Kanadzie. Oczekujemy, że większa dostępność, to także wysoki popyt, który zwiększy ruch biznesowy, ale także turystyczny. Zapoczątkuje to więcej powiązań gospodarczych i turystycznych między Dubajem a Miami, a także poza nimi. Zobowiązujemy się do rozwijania naszej działalności w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem na podróże lotnicze. Dziękujemy za wsparcie władzom i naszym partnerom w Miami.”

Ralph Cutié, tymczasowy dyrektor międzynarodowego lotniska w Miami, dodał: „Z dumą witamy Emirates na naszym lotnisku w Miami i z niecierpliwością czekamy na powitanie pasażerów z Dubaju, Bliskiego Wschodu i innych miejsc na całym świecie. Emirates to bez wątpienia jedna z wiodących linii lotniczych w naszej branży, a Dubaj stał się jednym z najpopularniejszych na świecie miast, zarówno dla podróży turystycznych, jak i biznesowych. Z przyjemnością zaoferujemy światowej klasy usługi Emirates do Dubaju.”

William D. Talbert III, prezes CDME & CEO Greater Miami Convention & Visitors Bureau, podkreślił: „Pierwszy lot Emirates z Dubaju do Miami jest prawdziwym świadectwem pozycji „Greater Miami” jako światowej klasy kierunku. Bezpiecznie otwieramy się dla międzynarodowych gości, z radością witamy klienta Emirates, który z pewnością doceni naszą różnorodną, kosmopolityczną metropolię, otaczające nas zbiorniki wodne, dziewicze plaże oraz idealną pogodę przez cały rok.”

Loty do/z Miami będą obsługiwane 4 razy w tygodniu trzyklasowym Boeingiem 777-300ER Emirates. Lot Emirates EK213 wylatuje z Dubaju (DXB) o 03:10 i ląduje w Miami (MIA) o 11:00, a lot powrotny EK214 startuje z Miami o 21:10, dociera do Dubaju o 19:25 następnego dnia.

Emirates wracają na trasy na Mauritius