Emirates otworzyły w Dubaju poczekalnię dla dzieci

fot. archiwum Emirates

Nowo zmodernizowana, przeznaczona specjalnie dla nieletnich pasażerów poczekalna na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju, znajduje się obok saloniku pierwszej klasy Emirates w hali B i jest czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na najmłodszych czekają gry wideo, napoje i przekąski, wygodne miejsca do siedzenia, bezpłatne Wi-Fi oraz specjalnie przystosowane łazienki.

Rodzice lub opiekunowie, którzy dokonali wcześniejszej rezerwacji usługi Emirates dla nieletnich bez opieki, mogą przekazać dzieci zespołowi Emirates na lotnisku w Dubaju w Terminalu 3, który odprawi ich na loty w poczekalni przeznaczonej tylko dla nich. Salonik ten znajduje się pomiędzy halami odpraw klasy ekonomicznej i pierwszej/biznes.

Po zakończeniu formalności związanych z odprawą, jeden z pracowników Emirates będzie eskortował młodych pasażerów przez odprawę imigracyjną i kontrolę bezpieczeństwa, następnie do specjalnej poczekalni w hali odlotów, a z poczekalni już do wejścia na pokład.

fot. archiwum Emirates

Młodzi pasażerowie mają pierwszeństwo wejścia na pokład, personel pokładowy Emirates będzie czekał na nich przy drzwiach samolotu, aby pomóc im zająć miejsca i przygotować ich do lotu.

Usługi Emirates dla osób niepełnoletnich podróżujących bez opieki należy zarezerwować z wyprzedzeniem i są one dostępne dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które podróżują bez osoby dorosłej. Usługę można również zarezerwować dla młodych podróżników w wieku od 12 do 15 lat.

Linie Emirates podpisały umowę z Turespañą