Emirates otwierają najdłuższe połączenie bezpośrednie

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates, uruchomią od 1 lutego 2016 roku loty do Panamy. Będzie to najdłuższy pasażerski lot bezpośredni (17 godzin i 35 minut ze wschodu na zachód), a Panama zostanie pierwszym miastem obsługiwanym przez Emirates w Ameryce Środkowej.

Codzienne połączenie na trasie do stolicy Panamy, a jednocześnie największego miasta tego kraju pod względem liczby ludności, będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-200LR oferujący 8 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 216 w klasie ekonomicznej. Samoloty do Panamy będą lądowały na lotnisku Panama-Tocumen (PTY).

Ahmen bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, powiedział: „Panama będzie pierwszym miastem Ameryki Środkowej w naszej sieci, zapewniając wygodną podróż pasażerom udającym się z naszego portu przesiadkowego w Dubaju do miast położonych w Ameryce Środkowej, na Karaibach i północnej części Ameryki Południowej – powiedział Jego Wysokość Szejk. Z radością informujemy również, że będziemy jedynymi komercyjnymi liniami lotniczymi, które będą oferowały pasażerom codzienne połączenie w klasie pierwszej na najdłuższej trasie bezpośredniej na świecie.”

Isabel Saint Malo de Alvarado, wiceprezydent Republiki Panamy, dodała: „Z satysfakcją obserwujemy, jak nasze dyplomatyczne starania na rzecz rozwoju i dobrobytu Panamy przynoszą rzeczywiste rezultaty. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z Bliskim Wschodem, wpływowym i dobrze prosperującym regionem o silnych związkach z Panamą i Ameryką Łacińską, przed krajem otwierają się nowe perspektywy.”

Jeszcze w tym roku linie Emirates powiększą swoją sieć o 4 dodatkowe połączenia – do Meszhedu (Iran) i Orlando we wrześniu, Bamako (Mali) w październiku i Bolonii w listopadzie.
Codzienne loty nr EK251 Emirates z Dubaju zaplanowano na 8:05 z lądowaniem w Panamie o 16:40. Lot powrotny nr EK631 z Panamy zaplanowano na 22:10 z lądowaniem w Dubaju o 22:55 następnego dnia.