Emirates – od września loty do Meszhedu w Iranie

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates zapowiedziały uruchomienie lotów do Meszhedu w Iranie od 1 września. Będzie to drugi port lotniczy obsługiwany przez przewoźnika w tym kraju. Loty Emirates na tej trasie będą wykonywane pięć razy w tygodniu przez Airbusa A330-200.

Szejk Majid Al Mualla, Divisional Senior Vice President Commercial Operations, Centre, powiedział: “Dzięki dołączeniu Meszhedu do naszej globalnej siatki połączeń zapewnimy naszym klientom większą swobodę i wybór, tworząc nowe rynki turystyki przyjazdowej i wyjazdowej. Cieszymy się, że wkrótce zwiększymy ruch pasażerski na trasie do tego miasta, przyciągając podróżnych z najróżniejszych portów z naszej światowej siatki połączeń, w tym miast Europy, Indii, Pakistanu, krajów Zatoki Perskiej czy ośrodków na Dalekim Wschodzie, takich jak Bangkok.”

Meszhed jest drugim co do wielkości miastem w Iranie. Co roku odwiedzają je ponad 2 miliony gości z zagranicy. Z uwagi na sąsiedztwo krajów Azji Środkowej, w Meszhedzie każdego roku odbywają się liczne wystawy, a miasto pozostaje drugim po Teheranie centrum wystawowym kraju. W ubiegłym roku linie Emirates przewiozły do i z Iranu ponad pół miliona pasażerów.