Emirates – nowe standardy bezpieczeństwa

Emirates wprowadzają nowe standardy bezpieczeństwa
Stanowisko odprawy Emirates/fot. archiwum Emirates

Linie Emirates wprowadziły nowe procedury dot. bezpieczeństwa w związku ze wznowieniem regularnych lotów pasażerskich do dziewięciu miejsc docelowych.

Od 21 maja linie Emirates wznowiły loty do dziewięciu miast: Londynu (Heathrow), Frankfurtu, Paryża, Mediolanu, Madrytu, Chicago, Toronto, Sydney i Melbourne.

Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emiratem, powiedział: „W Emirates wdrożyliśmy kompleksowy zestaw środków bezpieczeństwa na każdym etapie podróży w celu usprawnienia dezynfekcji wszystkich punktów styku oraz ochrony zdrowia naszych klientów i pracowników. Ryzyko zarażenia się w samolocie już jest niskie, ale dołożyliśmy wszelkich starań, aby na każdym kroku, od odprawy do zejścia z pokładu ochrona pasażerów była na najwyższym poziomie. Każde działanie chroniące przed zakażeniem stanowi dodatkowe ograniczenie ryzyka. Naszym celem jest zapewnienie możliwie najwyższego bezpieczeństwa lotów.”

Check-in

Linie Emirates wprowadziły bezpłatne zestawy higieniczne, które otrzyma każdy pasażer podczas odprawy na międzynarodowym lotnisku w Dubaju, a także podczas lotów do Dubaju. Zestawy te składają się z maseczek, rękawiczek, chusteczek antybakteryjnych i środków dezynfekujących. Pakiety higieniczne są uzupełnieniem wielu wprowadzonych już środków mających na celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom.

Rękawiczki i maseczki są obowiązkowe dla wszystkich klientów i pracowników na lotnisku w Dubaju, zaś podczas lotu liniami Emirates wymagane jest noszenie jedynie maseczek. Skanery termiczne monitorują temperaturę ciała wszystkich osób wchodzących na teren portu lotniczego. Ponadto na podłodze i w poczekalniach zostały umieszczone fizyczne wskaźniki odległości, aby pomóc podróżnym utrzymać odpowiedni dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład.

Zespół lotniska zainstalował również bariery ochronne przy każdym stanowisku odprawy i stanowiskach imigracyjnych, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo pasażerom i pracownikom.

Pasażerowie tranzytowi

Pasażerowie z przesiadką na lotnisku w Dubaju przejdą kontrolę termiczną po zejściu z pokładu. Ponadto stanowiska transferowe na lotnisku zostały również wyposażone w bariery ochronne. Personel lotniska, ubrany w środki ochrony indywidualnej (PPE), z zachowaniem bezpiecznego dystansu udzieli podróżnym dodatkowej pomocy i informacji. Pasażerowie tranzytowi otrzymają dodatkowy zestaw higieniczny także przed wejściem na pokład samolotu.

Boarding

Emirates dostosowały również proces boardingu – pasażerowie wchodzą na pokład po kolei w zależności od zajmowanego w samolocie rzędu, od ostatniego do pierwszego. Zmodyfikowano również poczekalnię, aby umożliwić wszystkim klientom zachowanie dystansu społecznego. Bramki, przy których podróżujący oczekują na wejście na pokład samolotu, są dokładnie czyszczone i dezynfekowane po każdym odprawionym locie.

Na pokładzie

Wszyscy członkowie personelu pokładowego będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej. Aby utrzymać najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, podczas lotów trwających ponad 1,5 godziny do personelu pokładowego Emirates dołączy asystent obsługi kabiny (CSA). Będzie on odpowiedzialny m.in. za czyszczenie toalet co 45 minut. Każda toaleta została wyposażona w mydło dezynfekujące i instrukcję mycia rąk.

Aby zminimalizować ryzyko infekcji przez dotyk, czasopisma i materiały doczytania nie będą dostępne na pokładzie samolotu. W klasach premium pasażerom zostaną udostępnione jednorazowe menu i karty win, a materace, poduszki, koce, słuchawki i zabawki będą w higienicznych opakowaniach. Emirates wznowił usługę serwowania gorących posiłków, używając wysokiej jakości sztućców i naczyń sterylizowanych przed każdym użyciem.

Bagaż podręczny należy nadać razem z rejestrowanym, a klienci mogą zabrać ze sobą tylko niezbędne przedmioty, takie jak laptop, torebka, teczka lub artykuły dziecięce.

Nowoczesne kabiny samolotów linii Emirates zostały wyposażone w zaawansowane filtry powietrza HEPA, które usuwają 99,97 proc. wirusów i eliminują kurz, alergeny i zarazki, zapewniając zdrowsze i bezpieczniejsze powietrze na pokładzie. Po każdej podróży samoloty Emirates są poddawane zaawansowanym procedurom czyszczenia i dezynfekcji w Dubaju.

Załoga Emirates

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom linie lotnicze zapewniają załodze lotniczej i pokładowej transport samochodem do / z pracy. Pracownicy Emirates, przed wejściem na pokład samolotu, przechodzą odprawę w przeznaczonym do tego obiekcie na terenie lotniska. Tam, gdzie to możliwe zostały skrócone postoje w miejscach docelowych, a podczas lotów długodystansowych, gdzie konieczne są dłuższe przerwy pomiędzy lotami, załoga jest kwaterowana w pojedynczych pokojach w hotelach. Po powrocie do Dubaju członkowie załogi Emirates poddawani są testom na COVID-19, a następnie kierowani są na 14-dniową kwarantannę w swoich domach po każdym locie.