Emirates – nowe salony w A380

archiwum Emirates

Linie Emirates zainaugurowały działalność nowej odsłony salonu pokładowego samolotów A380, które świętują swoje dziewiąte urodziny w barwach przewoźnika.

Salon pokładowy po raz pierwszy pojawił się 1 sierpnia 2008 roku i od tamtej pory stanowi nieodłączny element dwupokładowych samolotów Emirates. Po dziewięciu latach można stwierdzić, że salon pokładowy A380 Emirates jest najpopularniejszym miejscem spotkań w przestworzach. W jego najnowszym, zainspirowanym kajutami jachtów, wariancie, znajduje się udoskonalona przestrzeń wspólna i wypoczynkowa.

Ekskluzywny salon pokładowy A380 pomieści 26 pasażerów klasy biznes i pierwszej, oferując najlepsze wina z całego świata. Sześć gatunków win w karcie zmienia się w zależności od kierunku, jednak w ofercie zawsze znajdują się szampany Moët & Chandon i Veuve Clicquot. 

Linie Emirates zatrudniają ponad 6 tysięcy wyszkolonych barmanów, którzy proponują wybór 14 koktajli, takich jak Krwawa Mary czy bezalkoholowy Apple Spritzer. W salonie nie brakuje wysokogatunkowych alkoholi, takich jak koniak Hennessy XO czy 18-letnia szkocka whisky Chivas Regal.  W menu znajduje się również ponad 18 różnych przekąsek barowych, z których największą popularnością cieszą się bajgle z wędzonym łososiem i szaszłyki ze świeżych owoców.  Na spragnionych czekają też soki, kawa Illy i wybór herbat Dilmah.

Z tyłu salonu znajduje się 55-calowy ekran LCD, na którym pasażerowie mogą śledzić aktualne informacje dotyczące lotu, a także najnowsze wiadomości i wydarzenia sportowe. Ponadto linie Emirates rozszerzyły ostatnio swoją ofertę Wi-Fi, zapewniając bezpłatny dostęp do sieci bezprzewodowej w salonie pokładowym członkom programu lojalnościowego Emirates Skywards.

Samoloty A380 Emirates wykonują loty do 48 miast na sześciu kontynentach. W tym roku do siatki połączeń obsługiwanych przez A380 dołączyły Sao Paulo, Casablanca i Nicea. Przewoźnik jest największym operatorem A380 na świecie – w jego flocie znajdują się 96 dwupokładowe maszyny, a 46 kolejnych oczekuje na dostawę.