Emirates nagrodzone za siatkę połączeń

archiwum Emirates

Siatka połączeń linii Emirates otrzymała wyróżnienie Network Strategy. Nagrodę w tej kategorii przyznawano po raz pierwszy w historii gali Airline Strategy Awards. Wręczane od 15 lat wyróżnienia Airline Strategy Awards cieszą się szerokim uznaniem jako wyznacznik pozycji linii lotniczych w branży pod względem zarządzania, myślenia strategicznego i innowacji. Przyznawana po raz pierwszy nagroda Network Strategy stanowi wyraz uznania dla zespołu kierowniczego, który wykazał się zdolnościami przywódczymi w procesie tworzenia i wdrażania najnowszych koncepcji i systemów planowania siatki połączeń i zarządzania przychodami linii lotniczej. Planowanie siatki połączeń i zarządzanie przychodami stanowią podstawę oferty rynkowej i rentowności linii lotniczych.

Redaktor naczelny FlightGlobal Air Transport David Kaminski-Morrow powiedział: “Niekiedy niekonwencjonalna strategia w zakresie siatki połączeń i floty zapewniła Emirates status wszechobecnego przedsiębiorstwa, porównywalny z niegdysiejszą pozycją linii Pan Am, na przestrzeni zaledwie jednego pokolenia. To zasłużony zdobywca pierwszej w historii nagrody Network Strategy.”

Obecnie linie Emirates zapewniają loty do 154 kierunków w 81 krajach na sześciu kontynentach, wykorzystując flotę złożoną z ponad 250 szerokokadłubowych samolotów. Flota przewoźnika składa się głównie z Airbusów A380 i Boeingów 777.