Emirates – milion pasażerów na trasie Warszawa – Dubaj

archiwum Emirates

Od lutego 2013 roku do końca czerwca linie lotnicze Emirates przewiozły między Warszawą a Dubajem i z powrotem milion pasażerów.

W chwili uruchomienia lotów w lutym 2013 roku Warszawa została 129. kierunkiem w międzynarodowej siatce połączeń przewoźnika, która obecnie obejmuje 161 kierunków w 86 krajach.

Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę, powiedział: „Trasa WAW-DXB-WAW odnosi sukcesy i ma dobre wskaźniki wypełnienia miejsc. Cieszymy się z tak dynamicznego rozwoju, ale przede wszystkim jesteśmy dumni z tego, że wyjątkowe doświadczenie i wysokiej jakości usługi, które świadczymy, spotkały się z uznaniem naszych pasażerów. Od lat nieustannie staramy się oferować naszym klientom najlepszy produkt i bogatą siatkę połączeń za pośrednictwem portu macierzystego Emirates w Dubaju.”

Trasa WAW-DXB jest obsługiwana Boeingiem 777-300ER o dużej zdolności przewozowej. Jest to największy samolot latający z/do Polski w historii lotnictwa cywilnego. W letnim rozkładzie lotów samolot Emirates rejsu EK179 z Dubaju do Warszawy startuje o 8.10, lądując w Warszawie o 12.15 czasu lokalnego. Rejs powrotny EK180 z Warszawy rozpoczyna się o 15.00 z lądowaniem w Dubaju o 22.45 czasu lokalnego.