Emirates – kolejna rekrutacja w Polsce

archiwum Emirates

Ponad 650 Polaków, w tym 590 osób jako członkowie załogi pokładowej, pracuje już dla linii Emirates. Kolejne spotkania z kandydatami z Polski odbędą się w sierpniu. Dni Otwarte zaplanowano kolejno na 22 sierpnia w Warszawie oraz 28 sierpnia w Krakowie. W kwietniu tego roku liczba członków załogi linii Emirates przekroczyła 20 tysięcy osób. W tym roku linie planują zatrudnić kolejne 5 tysięcy nowych pracowników personelu pokładowego.
Przewoźnik kontynuuje rekrutację również w Polsce, regularnie organizując spotkania dla kandydatów. Najbliższe Dni Otwarte odbędą się 22 sierpnia w Warszawie (godz. 9:00, hotel The Westin Warsaw, aleja Jana Pawła II 21) oraz 28 sierpnia w Krakowie (godz. 9:00, Radisson Blu Hotel, ul. Straszewskiego 17).
Potencjalni przyszli członkowie personelu pokładowego Emirates muszą mieć ukończone 21 lat, biegle znać język angielski w mowie i piśmie, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, a także odpowiedni wzrost, umożliwiający sięgnięcie na wysokość 212 cm. Na spotkanie rekrutacyjne kandydaci powinni zabrać ze sobą CV w języku angielskim, a także aktualne zdjęcie. Istnieje również możliwość rejestracji online na stronie internetowej www.emirates.com/careers.

Alison Ward, wiceprezes Emirates ds. rekrutacji, powiedziała: „Linie Emirates otwierają przed swoimi pracownikami szerokie perspektywy zawodowe w międzynarodowej firmie. Oferujemy różnorodne możliwości rozwoju i awansu w hierarchii personelu pokładowego. Wielu pracowników, zaczynając w klasie ekonomicznej, zaledwie po 18 miesiącach pracuje już w klasie biznes, a niektórzy po około 5-6 latach zostają głównymi stewardami czy szefami personelu pokładowego.”

Personel pokładowy przewoźnika otrzymuje pełny pakiet pracowniczy, na który składa się wiele darmowych świadczeń, takich jak zakwaterowanie w hotelu o wysokim standardzie w Dubaju, dojazd do pracy, ubezpieczenie, opieka lekarska i stomatologiczna oraz zniżki w centrach handlowych i rekreacyjnych w Dubaju. Dla wielu pracowników załogi Emirates ogromną zaletą są atrakcyjne ulgi na bilety dla rodzin, przyjaciół i dla nich samych – tym bardziej, że wciąż powiększana siatka połączeń linii umożliwia podróż do ponad 140 miast na sześciu kontynentach.
W 2014 r. do linii Emirates napłynęły za pośrednictwem Internetu 483 944 podania o pracę na ponad 2 tys. różnych stanowisk z ponad 227 krajów.