Emirates jesienią zaczną loty do Mali

archiwum Emirates

Od 25 października linie lotnicze Emirates rozpoczną rejsy do stolicy Maili, liczącego 2,5 mln mieszkańców, Bamako. Będzie to już 28. kierunek Emirates w Afryce. Loty Emirates z Bamako powiązane będą z już funkcjonującym połączeniem do Dakaru w Senegalu, które realizowane jest cztery razy w tygodniu.

Adil Al Ghaith, Emirates Senior Vice President, Commercial Operations, Northern and Western Africa, powiedział: “Obecnie nie ma bezpośredniego połączenia między Dubajem i Bamako. Gospodarka Mali się rozwija, a kraj ma ogromny potencjał turystyczny i spodziewamy się, że połączenie Bamako z trasą do Dakaru znacząco zwiększy ruch turystyczny i biznesowy do Mali. Dla przykładu linie Emirates zapewnią teraz połączenie z Bamako do 24 miast na Dalekim Wschodzie i w regionie Australazji oraz 16 na Bliskim Wschodzie z jedną dogodną przesiadką w naszym nowoczesnym porcie lotniczym w Dubaju. Dzięki temu zmniejszy się czas podróży z Mali, a zwiększy się jej komfort.”

Loty do Bamako będą odbywać się we wtorki, środy, piątki i soboty. Rozpoczynać się będą o 7:20 z lądowaniem w Bamako o 13:10. Następnie samolot startować będzie z Bamako o 14:40 z międzylądowaniem w Dakarze o 16:30. Lot powrotny z Dakaru zaplanowano na 18:00 z lądowaniem w Dubaju o 7:30 następnego dnia.