Emirates chwalą się Airbusem na wystawie w Berlinie

archiwum Emirates

Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, powracają na wystawę ILA Berlin Air Show 2016 z flagowym Airbusem A380. A380 Emirates będzie największym zaprezentowanym samolotem i jedynym Airbusem A380 wystawionym w Berlin ExpoCenter Airport w Schoenefeld. Zwiedzający będą mieli możliwość wejścia na pokład przez dwa pierwsze dni trwania wydarzenia, 1 i 2 czerwca. Dwa lata temu, podczas wystawy ILA Berlin Air Show 2014, sztandarowy samolot Emirates obejrzało ponad 13 000 fanów lotnictwa. Również w tym roku linie przewidują duże zainteresowanie zwiedzających.
Samolot wystawiony w Berlinie będzie 79. Airbusem A380 linii Emirates, dostarczonym prosto od producenta z Hamburga-Finkenwerder. Za sterami maszyny na trasie z Hamburga do Berlina zasiądzie urodzony w Nowej Zelandii Kapitan Thomas Ziarno oraz pierwszy oficer Abdulrahman Mohamed Al Busaeedi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Airbus szacuje, że zamówienia Emirates na A380 wspierają zatrudnienie 41 tysięcy osób bezpośrednio i pośrednio związanych z produkcją w Europie. Około 70 proc. miejsc pracy rozdzielonych jest po równo między Francję i Niemcy, 17 proc. znajduje się w Wielkiej Brytanii, a pozostałych 5 tysięcy w Hiszpanii. Są to wysoce wyspecjalizowane stanowiska, które wpływają na łańcuch dostaw o wysokiej wartości i tworzą znaczący efekt mnożnikowy w krajach, gdzie Airbus posiada swoje podzespoły produkcyjne. Szacowany wpływ zamówień A380 Emirates na europejskie PKB wynosi 3,4 miliarda Euro.
Obecnie aż jedna trzecia Airbusów A380 znajdujących się w przestworzach należy do linii lotniczych Emirates. Model ten nieustannie wzbudza zachwyt zarówno pasażerów, jak i osób obserwujących maszynę z lotniska. A380 Emirates obsługują obecnie ponad 40 kierunków z siatki liczącej 155 miast docelowych, czyli jeden na cztery kierunki oferowane przez przewoźnika na całym świecie. Już 1 lipca w ofercie lotów obsługiwanych przez Airbusa A380 znajdzie się również Wiedeń.