Emirates – bagaż pasażera starannie śledzony

archiwum Emirates

Linie Emirates otrzymały certyfikat zgodności z rezolucją 753 przyjętą przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) w zakresie obsługi bagażu w porcie macierzystym przewoźnika w Dubaju. Certyfikat potwierdza zdolności linii potrzebne do starannego śledzenia bagażu pasażerów startujących, lądujących lub przesiadających się na lotnisku w Dubaju.

Rezolucja 753 IATA nakłada na linie lotnicze obowiązek śledzenia bagażu w czterech określonych punktach podróży, co pozwala na sprawdzenie statusu każdej walizki w dowolnej chwili i ułatwia proaktywne podejście do klienta przy rozwiązywaniu problemów dotyczących bagażu.

Aby uzyskać certyfikat, linie Emirates opracowały własny zintegrowany system zarządzania bagażem (BMS) o nazwie Wasla, który zapewnia przewoźnikowi pełną kontrolę nad obsługą bagażu na całym świecie. Wasla gromadzi dane o prześwietlanym bagażu w obrębie całej siatki połączeń i dostarcza zespołom Emirates pracującym na lotniskach informacji na temat statusu każdej walizki na pokładzie.

W Dubaju, gdzie tylko w ubiegłym roku linie przetransportowały 35 milionów sztuk bagażu, szybkość i sprawność mają kluczowe znaczenie, a przewoźnik ściśle współpracuje z zainteresowanymi stronami, aby zapewnić zgodność procesów i systemów z systemem obsługi bagażu (BHS) na lotnisku w Dubaju.

Zgodność z rezolucją 753 osiągnięto dzięki ścisłej współpracy między wszystkimi zainteresowanymi podmiotami – liniami Emirates, spółką dnata odpowiedzialną za obsługę naziemną oraz lotniskiem w Dubaju kierującym systemem obsługi bagażu.

Rezolucja 753 IATA ma na celu ograniczyć przypadki zagubienia bagażu i oszustw w jego transporcie, zwiększyć zadowolenie pasażerów i usprawnić obsługę bagażu na lotniskach na całym świecie. Rezolucja została wydana w 2014 r. i zaczęła obowiązywać wszystkie linie lotnicze zrzeszone w IATA od 1 czerwca 2018 r. Linie Emirates otrzymały certyfikat zgodności jeszcze przed wejściem jej postanowień w życie.