Emirat Ras Al Khaimah miejscem promocji wydarzeń sportowych

fot. Ras Al Khaimah

Podróże w celu podjęcia aktywności sportowej albo podziwiania dużych wydarzeń sportowych są coraz częstszym motywem wyjazdów do Ras Al Khaimah. Do znanych imprez odbywających się cyklicznie w emiracie takich jak np. zawody kolarstwa szosowego UAE Tour dołączą w najbliższych miesiącach trzy prestiżowe sportowe wydarzenia.

Międzynarodowym wydarzeniem zarówno od jak i dla prawdziwych miłośników pieszych wędrówek jest Highlander, który odbywa się na górze Jebel Jais. W dniach 18-20 listopada 2022 będzie miała miejsce druga edycja dwu i trzydniowych wypraw. Oferuje ona turystom i entuzjastom przyrody ekscytującą przygodę na najwyższym szczycie ZEA. Wędrowcy z całego świata będą mieli niepowtarzalną okazję, aby zgłębić tajniki gór z Highlander Ras Al Khaimah 2022.

fot. Ras Al Khaimah

Przejście pierwszej trasy trwa trzy dni i odbywa się na najdłuższym 55-kilometrowym szlaku turystycznym ZEA – Highlander55. Druga trasa, zwana Highlnder Experience to 30-kilometrowy dwudniowy trekking. Obie trasy oferują niezapomniane doznania, a także są niepowtarzalną okazją do podziwiania górskiej scenerii Ras Al Khaimah.

Highlander jako marka stawia na ochronę przyrody i edukację uczestników na temat jej właściwego poszanowania. Wydarzenie promuje naturalne piękno, zdrowy tryb życia i czerpanie radości z przyrody.

fot. Ras Al Khaimah

16. edycja Ras Al Khaimah Half Marathon

Kolejnym ogłoszonym wydarzeniem przez Ras Al Khaimah Tourism Development Authority jest 16. edycja Ras Al Khaimah Half Marathon, która odbędzie się 18 lutego 2023. Wyspa Al Marjan ponownie będzie gospodarzem półmaratonu, w którym wezmą udział najlepsi sportowcy długodystansowi, entuzjaści biegania i amatorzy.

Podczas ostatniego półmaratonu w Ras Al Khaimah rekordziści świata w tej dyscyplinie Jacob Kiplimo z Ugandy (57:56) i Girmawit Gebrzihair z Etiopii (1:04:14) ustanowili nowe rekordy biegu odpowiednio w kategoriach elity mężczyzn i kobiet. Ich triumfy były jednymi z najważniejszych wydarzeń Ras Al Khaimah Half Marathon, w którym tego dnia ustanowiono wiele nowych rekordów, a także kilka imponujących wyników i czasów we wszystkich kategoriach.

fot. Elizaveta Kuzenkova

Międzynarodowe Mistrzostwa Świata w mini piłce nożnej

Ras Al Khaimah został wybrany przez Światową Federację Minifutbolu (WMF) na gospodarza Międzynarodowych Mistrzostw Świata w mini piłce nożnej. To zupełnie nowe doświadczenie dla całego emiratu, ponieważ po raz pierwszy w tym regionie odbędzie się międzynarodowa impreza minifootballowa.

Zawody piłkarskie przyciągają tysiące widzów i fanów z całego świata. Impreza odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 6 maja 2023 roku, a Ras Al Khaimah przyjmie 24 narodowe reprezentacje tej dyscypliny sportu i tysiące widzów. Ma to na celu umocnić reputację tego emiratu jako miejsca organizowania międzynarodowych wydarzeń sportowych.

Ras Al Khaimah znany jest jako emirat przyrody, z rozległymi przestrzeniami, piaszczystymi plażami, ciepłym, całorocznym klimatem oraz mnóstwem atrakcji turystycznych obejmujących kulturę i dziedzictwo, pustynne wydmy, a także górskie atrakcje, w tym najdłuższa na świecie tyrolka, to idealne miejsce dla fanów imprez sportowych.