El Gouna będzie miastem bez CO2

archiwum egypttravel

Znany kurort egipski na Morzem Czerwonym, El Gouna ma szansę być miastem wolnym od dwutlenku węgla.

Stosowne porozumienie podpisali 27 stycznia wiceminister środowiska Egiptu Laila Iskandar, dyrektor departamentu w ministerstwie środowiska Włoch Corrado Clini, minister turystyki Egiptu,Hisham Zaazou i przedstawiciel władz miasta El Gouna, Samih Sawiris. Obecni byli również ambasador Włoch w Egipcie, Maurizio Massari i gubernator prowincji Morza Czerwonego, Ahmed Abdallah.
El Gouna ma być pierwszym w Egipcie miastem bez emisji CO2 i jednocześnie jednym z pierwszych na świecie.

Wiceminister środowiska Egiptu Laila Iskandar powiedziała: Podpisana dzisiaj umowa pomoże egipskiemu rządowi w dokonaniu przełomu na polu walki o ochronę środowiska. Zyska na tym turystyka, i polepszy wizerunek Egiptu na świecie oraz zapoczątkuje serię dalszych podobnych projektów. Projekt zwróci uwagę na Egipt międzynarodowej opinii, posłuży rozwojowi turystyki i ochronie środowiska. Przejście na korzystanie z energii odnawialnej to przyszłość.

Egipski minister turystyki, Zaazou podkreślił: El Gouna jest gotowa by uzyskać tytuł pierwszego miasta na świcie wolnego od CO2. Będziemy pracować nad tym, by i inne kurorty poszły tą drogą.