Ekspansja ibis Styles: 1200 nowych pokoi do 2026 roku

fot. Accor

Accor rozwija portfolio ibis Styles w Europie. W tym roku sieć hoteli marki zasiliło 20 nowo otwartych obiektów. Dzięki podpisanym umowom w latach 2023-2026 dołączy do nich kolejne 16 hoteli, co przekłada się na dodatkowe 1 200 pokoi w ośmiu krajach Starego Kontynentu. Ponadto marka wzmacnia swoją obecność z pięcioma podpisanymi umowami na hotele we Francji, trzema w Rumunii, dwoma w Hiszpanii, dwoma w Polsce, a także hotelami ogłoszonymi w Estonii i Wielkiej Brytanii.

Ibis Styles planuje dalszą ekspansję wraz z wejściem na nowy rynek w regionie nordyckim. Pierwszy hotel ibis Styles otworzy się również w Cluj, drugiej destynacji tej marki w Rumunii. Obiekt z 110 pokojami ma przywitać gości w kwietniu 2025 roku, oferując własną restaurację i dużą przestrzeń konferencyjną.

Nowy ibis Styles z 81 pokojami powstaje także w Burton-Upon-Trent w Wielkiej Brytanii z planowanym otwarciem w drugiej połowie 2024 roku. Międzynarodowa grupa planuje również ekspansję w obszarze Morza Śródziemnego, z otwarciem hotelu marki w Benidormie w Hiszpanii w 2025 roku.

20 hoteli ibis Styles

W 2023 roku Accor otworzył 20 hoteli ibis Styles w całej Europie. Portfolio marki zasiliły hotele takie jak ibis Styles Rotterdam Ahoy w Holandii, oferujący 250 pokoi. W tym roku marka ogłosiła premierę na rynku nordyckim wraz z otwarciem ibis Styles Copenhagen Ørestad – pierwszego obiektu Accor w Danii. Hotel z 186 pokojami podkreśla kreatywny design marki.

Otwarcia flagowych obiektów we Francji obejmują ibis Styles Porto Vecchio, który stał się drugim hotelem marki na Wyspie Piękności. W tym roku portfolio marki rozrosło się również o otwarcia w Niemczech: ibis Styles Singen, którego wnętrze zostało zainspirowane wieloaspektowym regionem Hegau, oraz ibis Styles Bielefeld z designem skupionym na symbolu świata teatru – czarnej i białej masce.

Ponadto flagowe obiekty marki pojawiły się w wschodnioeuropejskich destynacjach: ibis Styles Pitesti Arges w Rumunii (z koncepcją designu inspirowanego corocznym festiwalem Tulip Symphony), ibis Styles Kaunas Centre na Litwie (z designem nawiązującym do lokalnej drużyny koszykarskiej), a także niedaleko Lotniska Chopina w Warszawie (w motywie szachowym inspirowanym serialem „Gambit Królowej”) i lotniska Bukareszcie (nawiązującym do lotnictwa).

Accor otwiera hotel Pullman w biznesowej dzielnicy Zagrzebia