Accor otwiera hotel Pullman w biznesowej dzielnicy Zagrzebia

Hotel Pullman w Zagrzebiu
Hotel Pullman w Zagrzebiu / fot. materiały prasowe

Accor rozwija się w Chorwacji. We współpracy z MPPD jako partnerem zarządzającym wprowadzi jedną ze swoich premium marek do stolicy kraju. Pullman Zagreb przywita pierwszych gości w trzecim kwartale 2024 roku.

Nowo wybudowany hotel Pullman będzie pierwszym obiektem tej marki w Chorwacji. Zlokalizowany będzie w centrum biznesowym Zagrzebia – rozwijającej się dzielnicy Novi Zagreb. Inwestycja jest efektem współpracy Accor z MPPD, jedną z rozwijających się w Chorwacji firm hotelarskich. To kolejny po Mövenpick Zagreb oraz planowanym Mövenpick Split hotel rozwijany w ramach partnerstwa obu firm.

Nowy miejski hotel w rozwijającej się dzielnicy

“Pullman Zagreb to doskonały przykład charyzmatycznego miejskiego hotelu, który doskonale pasuje do charakteru naszej marki. Jesteśmy pewni, że będzie istotną inwestycją dla lokalnego rynku hotelowego i zapewni niezwykłe doświadczenia podróżnym przybywającym do Zagrzebia z różnych zakątków świata” – podkreśla Dilek Sezer, senior development director w Accor South Eastern Europe.

Pullman Zagreb zaoferuje gościom 193 pokoje oraz szereg udogodnień, takich jak restauracja z modną kawiarnią, centrum konferencyjne i strefę wellness. Budynek z fasadą ze stali i szkła oraz przestronnym tarasem zaprojektowany został w miejskim stylu i ma pasować architektonicznie do biznesowego charakteru dzielnicy.

Pullman Zagreb częścią większego projektu

Hotel jest częścią większego kompleksu City Island, jednej z wciąż rozwijanych inwestycji w Chorwacji, obejmującej 80 000 m kw. powierzchni. Zgodnie z planem cała przestrzeń zajmie ponad 250 000 m kw., z czego ponad połowa to powierzchnia biurowa, która zapewni pracę dla 15 tys. osób. Projekt staje się nowym centrum biznesowym i handlowym w rozwijającej się południowej dzielnicy Zagrzebia.

“Współpraca z Accor daje nam ogromne zaufanie do sukcesu hotelu Pullman Zagreb. Ten projekt stanowi fantastyczną okazję do połączenia naszej lokalnej rynkowej wiedzy z międzynarodowymi standardami Accor. Jesteśmy pewni, że ten wyjątkowy hotel, osadzony w ambitnym kompleksie City Island, ustawi nowe standardy w doświadczeniach hotelarskich w Chorwacji” – skomentował Janko Vrgoč, partner MPPD.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center