Egipt znosi wymóg testów dla zaszczepionych turystów

Turyści w pełni zaszczepieni od 24 czerwca 2021 roku nie muszą już okazywać negatywnego wyniku testu po przylocie na lotniska egipskie.

Do polskich biur podróży trafił okólnik, z którego wynika, że Egipt anulował wymóg okazywania testu PCR po przybyciu na egipskie lotniska dla w pełni zaszczepionych klientów.

Chodzi o goście przyjeżdżający bezpośrednio lub pośrednio z krajów niedotkniętych nowymi odmianami koronawirusa i posiadający świadectwo szczepienia wskazujące na pełne szczepienie nie wcześniej niż 14 dni przed przylotem. “Zaświadczenie o szczepieniu :
musi być potwierdzone przez kraj wylotu i zawierać kod QR. Szczegóły certyfikatu nie mogą zawierać pominięć, poprawek lub uzupełnień i  będą akceptowane po weryfikacji organu/źródła wydającego. Akceptowane są szczepienia zatwierdzone przez WHO, po okresie 14 dni od podania drugiej dawki którejkolwiek z następujących szczepionek: Pfizer, AstraZeneca, Moderne, Sinofarm, Sinovac lub Sputnik; lub po 14 dniach od podania pierwszej dawki Johnson & Johnson” – czytamy w komunikacie.

Klienci przyjeżdżający bez karty szczepień będą musieli przestrzegać wcześniej wydanych przepisów. Za obszary dotknięte nowymi wariantami wirusa Egipt uznaje: Indie, Bangladesz, Pakistan, Birma, Sri Lankę, Wietnam, Brazylię i Amerykę Łacińską. Z kwarantanny nie są zwolnieni turyści przybywający do Egiptu bezpośrednio lub pośrednio z któregokolwiek z tych miejsc.

Dzieci do 6 lat są zwolnione z testów, starsze muszą być albo zaszczepione, albo posiadać negatywny wynik testu PCR lub zrobić test antygenowy na miejscu.

Informację o wydanym rozporządzeniu w tej sprawie potwierdził na swoim blogu Tamer Marzouk, przedstawiciel sieci Red Sea Hotels w UE.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center