Egipscy ministrowie chcą więcej turystów

AG

Khalid Ramy, nowy egipski minister turystyki, oraz minister lotnictwa Hossam Kamal rozmawiali o współpracy na rzecz zwiększenia liczby turystów odwiedzających Egipt.

Khalid Ramy podkreślił: „Bliska współpraca i koordynacja działaś branży turystycznej i lotniczej są bardzo ważne dla lepszej promocji naszego kraju, rozszerzania rynków turystycznych i tym samym podwyższenia zysków z turystyki. Lotnictwo stanowi trzon przemysłu turystycznego i nie ma rozwoju turystyki bez rozwoju linii lotniczych.”

Minister lotnictwa, Hossam Karnal, dodał: „Chciałbym zaznaczyć, że sektor lotniczy uzgadnia wszystkie działania z innymi sektorami turystyki, tak by liczba turystów a co za tym liczba pasażerów była jak największa. Wspólna strategia marketingowa pozwoli nam na podniesienie liczby pasażerów na wszystkich egipskich lotniskach.”

Obaj ministrowie potwierdzili, że w najbliższym sezonie letnim uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie lotnicze między Londynem a Luksorem. Podkreślili również konieczność uruchomienia bezpośredniego połączenia między Egiptem a Japonią, co ma zwiększyć liczbę turystów z tego kraju oraz chęć pomocy zagranicznym przewoźnikom, zwłaszcza tym, którzy zdecydują się uruchomić połączenia z lotniskami na południu kraju.