easyJet startuje na trasie Kraków – Lyon

archiwum easyJet

Pierwsze loty na tej trasie, przewoźnik planuje już wiosną 2015 roku Thomas Haagensen, country director Switzerland/Germany, powiedział: „easyJet nieustannie rozwija swoją sieć połączeń zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Wprowadzenie do oferty lotów łączących Kraków i Lyon jest znaczącym przełomem – to pierwsze bezpośrednie połączenie pomiędzy Małopolską a regionem Rodan-Alpy. Wierzymy, że loty na tej trasie będą cieszyły się popularnością zarówno wśród klientów biznesowych, jak i urlopowiczów oraz turystów zafascynowanych francuską kulturą i kuchnią. Jesteśmy przekonani, że połączenie przyciągnie również kolejne grupy podróżujących do Krakowa.”

Jan Pamuła, prezes zarządu Kraków Airport dodał: „Bardzo cieszy nas ciągły rozwój easyJet, naszego wieloletniego, stabilnego partnera w Kraków Airport. easyJet
to drugi, najbardziej popularny przewoźnik na naszym lotnisku i jesteśmy bardzo zadowoleni z perspektywy dalszej, owocnej współpracy.”

Loty na trasie Kraków – Lyon będą odbywały się 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. Pierwszy lot planowany jest na 29 Marca 2015, a połączenie będzie całoroczne.