easyJet poszerza siatkę połączeń lotniczych

archiwum easyJet

Siatka lotów easyJet jest w dalszym ciągu rozbudowywana – linia ogłosiła właśnie wprowadzenie pięciu nowych połączeń z portu lotniczego Rzym Fiumicino. Przewoźnik będzie obsługiwał całoroczne połączenia do Montpellier, Salonik i Belgradu, a w sezonie letnim również na Minorkę i Rodos.

To nie jedyne nowe połączenia w siatce easyJet. W grudniu 2013, przewoźnik ogłosił otwarcie dwóch nowych połączeń z portu lotniczego Rzym Fiumicino – codzienne loty do Pragi oraz loty do Nantes trzy razy w tygodniu. Obie destynacje będą dostępne w ofercie easyJet na wiosnę 2014.

Frances Ouseley, dyrektor regionalna easyJet we Włoszech, powiedziała “Ostatnie ogłoszenia pokazują nieustanne zaangażowanie easyJet nie tylko we Włoszech, naszym trzecim największym rynku, ale także w sam porcie lotniczym Rzym Fiumicino. Plany ekspansji pozwolą easyJet na utrzymanie kluczowej, drugiej pozycji we wspomnianym porcie, a także na dalsze rozwijanie siatki europejskich połączeń.”

Po uruchomieniu nowych tras, linia easyJet będzie obsługiwała łączenie 33 trasy do i z lotniska Rzym Fiumicino oraz 154 połączenia do i z Włoch. Baza easyJet w porcie lotniczym Fiumicino istnieje od 2009 roku, a linia przewozi obecnie każdego roku ponad 3 miliony pasażerów. Prognozy uwzględniające plany ekspansji przewidują wzrost tej liczby do 4 milionów pasażerów rocznie. 96% włoskich klientów easyJet twierdzi, że z chęcią skorzystają z usług przewoźnika jeszcze raz, a jeden na czterech Włochów wskazuje linię jako swojego preferowanego przewoźnika.
W marcu tego roku, linia easyJet ogłosiła plany otwarcia trzeciej bazy we Włoszech zlokalizowanej w Neapolu. Przewoźnik ma także plany 35% ekspansji w regionie Katanii. Obecnie, easyJet to największa linia operująca na lotniskach w Mediolanie, Wenecji i Neapolu, a na terenie Włoch stacjonuje aż 25 samolotów