easyJet odebrał 250. Airbusa A320

archiwum easyJet

Przyjęcie 250. samolotu typu Airbus A320 w poczet floty przewoźnika odbyło się podczas ceremonii w Hamburgu. 250. Airbusa wyróżniono nowym malowaniem przedstawiającym 250 miniaturowych samolotów. W przyjęciu wzięli udział wysocy przedstawiciele wszystkich zaangażowanych firm, wśród nich: Carolyn McCall, dyrektor generalna easyJet, Jean-Paul Ebanga, dyrektor międzynarodowy i dyrektor generalny CMF, Didier Evrard, wiceprezes wykonawczy i dyrektor programowy Airbus, oraz Christopher Buckley, wiceprezes wykonawczy na Europę, Afrykę i Azję-Pacyfik.

Carolyn McCall dyrektor generalna easyJet, powiedziała: „Przyjęcie dostawy 250. Airbusa to dowód, że kontynuujemy naszą misję na rzecz komfortowych
i przystępnych cenowo podróży. Ten kamień milowy jest symbolem długoterminowej i owocnej współpracy pomiędzy easyJet i Airbusem. Trudno uwierzyć, że minęły zaledwie 4 lata odkąd świętowaliśmy przyjęcie 200. statku powietrznego. Z chwilą dostawy 250. samolotu, easyJet staje się najmłodszą na świecie linią lotniczą, która w swojej flocie posiada 250 samolotów tego typu. Jesteśmy dumni ,że możemy kontynuować współpracę z tak solidnymi partnerami, jakimi są Airbus i CMF.”

easyJet zajmuje pierwsze miejsce w Europie i czwarte na świecie pod względem wielkości floty samolotów Airbus z jednym przejściem pomiędzy rzędami foteli. Dostawa nowych Airbusów odbywa się średnio co 16 dni. W skład floty easyJet wchodzi już 85 samolotów typu A320 (180 siedzeń) i 149 modeli typu A319s (156 siedzeń).

Didier Evrard, wiceprezes wykonawczy i dyrektor programowy Airbus, skomentował: „Cieszę się, że mogę być świadkiem kolosalnego wzrostu i sukcesu rynkowego easyJet, jak i z faktu, że easyJet osiągną to wszystko dzięki partnerstwu z firmą Airbus. Wielkie inwestycje w samoloty A320, a także duże zamówienie na 100 samolotów typu A320neo, stanowi ogromną gratyfikację dla nas i pokazują zaangażowanie easyJet w inwestowaniu w najbardziej nowoczesne, wydajne i wygodne statki powietrzne.”