E-book zachęca: warto odwiedzić śląskie

Sieć hoteli AccorHotels przygotowała wyjątkowy e-book, aby przybliżyć turystom śląskie. “Energetyczny Śląsk – kopalnia pomysłów i atrakcji” udowadnia on, że ten region, to nie tylko węgiel i kopalnie, ale przede wszystkim liczne atrakcje turystyczne, ciekawostki i wspaniałe miejsca, które warto odwiedzić.

Czym według autorów e-booka śląskie może zaskoczyć turystów?

Pustynia inna niż wszystkie
Czy w Polsce jest pustynia? Oczywiście, na Śląsku! Ponad 33 km2 powierzchni stanowi właśnie Pustynia Błędowska. Dawniej poligon, później plan filmowy Faraona Bolesława Prusa, a teraz miejsce maratonów, rajdów czy paintballa. Jeśli choć przez chwilę chcesz poczuć się jak na Saharze, a może nawet doznać zjawiska fatamorgany, to miejsce będzie idealne.

Piwo, które zna każdy
Tychy, Żywiec, Cieszyn to miasta z największymi w tym regionie browarami. Jednak na Śląsku znajdują się również lokalne zakłady. Warto je odwiedzić, aby poznać sekrety przygotowania dobrego trunku oraz różnice pomiędzy warzeniem piwa dawniej a dziś. Podobno Śląsk to kraina piwem płynąca, czyż to nie najlepsza zachęta, żeby to sprawdzić?

Największa drewniana konstrukcja na świecie w Gliwicach
Jedynie trzy razy mniejsza niż wieża Eiffla, ale w całości wykonana z drewna. Maszt radiostacji znajdujący się w Gliwicach jest największą drewnianą konstrukcją na świecie. Stanowi jedną z nietypowych atrakcji Śląska, a oglądając ją nie dziwne, że na myśl nasuwa się pytanie: Jak to jest w stanie się utrzymać bez ani jednego stalowego gwoździa?

Murale
Abstrakcyjne, filozoficzne, 3D – murale na Śląsku przyjmują różną postać, ale niezaprzeczalnie upiększają przestrzeń. Rozwój street artu w tym regionie doczekał się nawet swojego własnego festiwalu. Co roku Katowice na kilka dni zamieniają się w stolicę sztuki ulicznej, a artyści z całego świata mogą tworzyć swoje dzieła na murach budynków. Warto, więc zamiast iść do galerii sztuki choć raz wybrać się w trasę szlakiem śląskich murali.

Podziemne korytarze w Tarnowskich Górach
Czym byłby Śląsk bez kopalni? W Tarnowskich Górach znajduje się stara kopalnia srebra, która obecnie stanowi jeden z kluczowych punktów turystycznych miasta. Dlaczego jest wyjątkowa? Ze względu na położony 40 metrów pod ziemią labirynt podziemnych korytarzy o długości 150 m. Jego część stanowi sztolnia odwadniająca, na której znajduje się szlak wodny. Pokonując go łodziami, zwiedzający mają szansę przeżyć niesamowitą przygodę oraz zobaczyć z bliska tworzące się tam współczesne stalaktyty.

http://www.accorhotels.com/pl/polska/magazine/one-hour-one-day-one-week/energetyczny-slask-efeb4.shtml