Dziesięć powodów, by odwiedzać Gran Canarię

fot. Gran Canaria

Gran Canaria to piękna wyspa. Jest prawdziwym rajem wśród wód Atlantyku, który podbija serca wszystkich odwiedzających. To niewątpliwie wyjątkowe miejsce. Poznaj 10 powodów, by się zakochać w Gran Canarii od pierwszego wejrzenia.

1. Termometr twoim sprzymierzeńcem

Gran Canaria została obdarzona przyjemnym klimatem dzięki jej uprzywilejowanemu położeniu geograficznemu i przychylności łagodnych pasatów. Przy średniej rocznej temperaturze 24 °C, na Gran Canarii słońce skrywa się za horyzontem, ale nigdy nie śpi.

fot. Gran Canaria

2. Oszołamiające widoki

Przed nami ogrom wszechświata. Na Gran Canarii możesz kontemplować gwiazdy, przebywać wśród nich i mieć je niemal na wyciągnięcie ręki. To miejsce, w którym czas zdaje się, że się zatrzymał i gdzie środowisko naturalne pozostaje wciąż dziewicze i nieskażone dzięki staraniom o zachowanie unikalnego w skali światowej dziedzictwa przyrodniczego. To idealne miejsce do uprawiania astroturystyki wyróżnione certyfikatem Starlight.

fot. Gran Canaria

3. Plaża jako styl życia

Na rozkoszowanie się plażowaniem można pozwolić sobie prawie przez cały rok. Gran Canaria ma 60 kilometrów plaż wzdłuż swojej 236-kilometrowej linii brzegowej. Ich szeroki wybór zaspokoi wszystkie gusta – znajdziesz tu zarówno rozległe połacie złotego piasku na południowym wybrzeżu, jaki i kameralne zakątki, którymi usiana jest północ wyspy. To miejsce odpoczynku dla pokoleń wyspiarzy, którzy chętnie dzielą się z odwiedzającymi swoim najcenniejszym skarbem.

fot. Gran Canaria

4. Oaza dla zapalonych sportowców

Dzięki godnemu pozazdroszczenia klimatowi i niezwykłym walorom przyrodniczym Gran Canaria sprzyja zarówno miłośnikom gór, jak i morza. Piesze wędrówki i wyzwania rowerowe wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów czekają na ciebie na trasach i szlakach przecinających całą wyspę. Aktywności takie jak surfing, windsurfing czy kitesurfing zapewnią zaś solidną dawkę adrenaliny pasjonatom wiatru i morza. A może wolisz wędkowanie sportowe lub nurkowanie wśród oceanicznych wód? To ty wybierasz.

fot. Gran Canaria

5. Rodzinny czas

Gran Canaria to idealne miejsce do korzystania z wolnego czasu z najbliższymi. Czy to z partnerem, czy w towarzystwie maluchów, w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, by twój pobyt stał się niezapomnianym przeżyciem.

fot. Gran Canaria

6. Historia, kultura i odpoczynek

Świadectwa czasów przedhiszpańskich od ponad sześciu wieków obecne są w historii Gran Canarii. Jej rdzenna spuścizna jest pieczołowicie pielęgnowana w parkach archeologicznych i muzeach, które pomogą ci zrozumieć część naszego dziedzictwa, kultury i historii. Karnawał zaś to jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń bogatego kalendarza imprez, które najdobitniej ukazuje sympatyczny i radosny charakter mieszkańców Gran Canarii.

fot. Gran Canaria

7. Morze wybornych smaków

Każdy zakątek Gran Canarii oferuje możliwość delektowania się wyśmienitymi aromatami i smakami potraw różnorodnej kuchni. Własna kawa uprawiana jest w Agaete, a także można skosztować produkty regionalne, wyroby cukiernicze oraz słynny rum produkowany w Arucas w najstarszej destylarni w Europie. Daj się skusić tajnikom kulinarnym, których sekrety poznasz z pierwszej ręki dzięki najlepszym szefom kuchni. Przyjedź rozkoszować się tą wyjątkową gastronomią.

fot. Gran Canaria

8. Oderwij się od rutyny

Gran Canaria jest idealnym miejscem, by pozwolić sobie na odrobinę luzu i odstawienie na bok problemów. Dzięki bogatej ofercie ośrodków talasoterapii i odnowy biologicznej, stawiają twoje zdrowie i dobre samopoczucie na pierwszym miejscu. A do tego mają najlepszych specjalistów, którzy rozpieszczą cię jak nigdy dotąd.

fot. Gran Canaria

9. Nowoczesna i otwarta stolica

Sporą dawkę różnorakich rozrywek oferuje nowoczesna i kosmopolityczna stolica wyspy. Warto odwiedzić historyczne centrum Las Palmas de Gran Canaria położone w dzielnicach Vegueta i Triana, by podziwiać jego kolonialną zabudowę. Portowa dzielnica Puerto de la Luz jest jedną z ważniejszych części miasta, a zaledwie o krok stąd leży Las Canteras – miejsce spotkań mieszkańców Gran Canarii i jedna z najlepszych plaż miejskich na świecie.

fot. Gran Canaria

10. Urokliwe miasteczka

Małe miejscowości na wyspie to prawdziwe ukryte skarby Gran Canarii. Agaete, Mogán, Teror czy Tejeda to tylko niektóre zakątki warte odwiedzania, w których drzemie prawdziwy duch wyspy. Przyjazność tutejszych mieszkańców i bogactwo ich tradycji sprawiają, że każdy gość czuje się tu jak u siebie w domu. Od szczytów gór poprzez środek wyspy aż do wybrzeża, każde miejsce ma swój wkład w budowanie tożsamości.

fot. Gran Canaria

grancanaria.com

Hashtags: #GranCanaria #GreatDestination

Facebook @mygrancanaria,

Instagram: @visitgrancanaria,

Twitter: @gctourism

Youtube @TurismoDeGranCanaria

Materiał Partnera