Dubaj: w pierwszej połowie 2022 roku odwiedziło ponad 7 mln turystów

fot. materiały prasowe

W pierwszej połowie roku do Dubaju przybyło 7,12 mln turystów z całego świata. Jest to wzrost o ponad 183 proc. w porównaniu do 2,52 mln turystów, którzy odwiedzili Dubaj w analogicznym okresie 2021 roku.

Wzrostowy trend obserwowany w pierwszym półroczu 2022 roku sprawia, że miasto jest na najlepszej drodze do osiągnięcia celów turystycznych na rok 2022 i kolejne lata, a ponadto umacnia swoją pozycję popularnego na całym świecie kierunku podróży.

“Wizja Jego Wysokości Szejka Muhammada ibn Raszida Al Maktuma, wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emira Dubaju, aby uczynić Dubaj miastem przyszłości i najlepszym na świecie miejscem do życia, pracy i inwestowania, spowodowała odrodzenie sektora turystycznego w Dubaju. Wzrost liczby turystów świadczy o tym, że gospodarka emiratu jest prężna i dynamiczna. Wizja Jego Wysokości umożliwiła stworzenie stabilnych fundamentów ekonomicznych oraz powstanie dynamicznego ekosystemu biznesowego, dzięki czemu Dubaj stał się wiodącym globalnym centrum dla wielu sektorów” – powiedział Jego Wysokość Hamdan ibn Muhammad ibn Raszid Al Maktum, Książę Dubaju i przewodniczący Rady Wykonawczej Dubaju.

“Gwałtowny wzrost liczby zagranicznych turystów sprawia, że Dubaj jest bliski osiągnięcia ambitnego celu, jakim jest zdobycie pozycji najczęściej odwiedzanego miejsca na świecie. W nadchodzących latach Dubaj będzie się dalej rozwijał jako kierunek, który ma wiele atrakcyjnych propozycji dla turystów z całego świata” – dodał.

Liczba turystów odnotowana w pierwszym półroczu 2022 roku była zbliżona do liczby turystów w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku, kiedy Dubaj odwiedziło 8,36 mln turystów.

Największe na świecie obłożenie hoteli

Średnie obłożenie w branży hotelarskiej w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku wyniosło 74 proc., co jest jednym z najwyższych wyników na świecie, w porównaniu do 62 proc. w pierwszym półroczu 2021 roku. Wynik ten zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ został osiągnięty pomimo wzrostu liczby pokoi o 19 proc. w analogicznym okresie 2019 roku.

Obiekty hotelowe w Dubaju zapewniły łącznie 18,47 mln noclegów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku, co stanowi wzrost o 30,4 proc. rok do roku i wzrost o 18 proc. w stosunku do okresu przed pandemią w pierwszej połowie 2019 roku.

Niezmienna atrakcyjność Dubaju w oczach świata

Najnowsze dane świadczą o tym, że Dubaj niezmiennie cieszy się popularnością jako miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Potwierdza to również pierwsze miejsce Dubaju jako najpopularniejszego kierunku podróży na świecie w rankingu Tripadvisor Travellers’ Choice Awards 2022.

Obecnie, gdy większość miejsc ponownie otworzyła się na turystów, Dubaj pozostaje również jednym z najbardziej atrakcyjnych miast pod względem międzynarodowych podróży, biznesu i eventów. Bardzo obiecujące wyniki branży przypisuje się przede wszystkim ogromnemu sukcesowi sześciomiesięcznej wystawy Expo 2020 w Dubaju, która zakończyła się 31 marca tego roku i przyciągnęła ponad 24 mln odwiedzających.

TikTok Travel Index 2022: Dubaj najpopularniejszym kierunkiem podróży na świecie