TikTok Travel Index 2022: Dubaj najpopularniejszym kierunkiem podróży na świecie

fot. materiały prasowe

W rankingu TikTok Travel Index 2022 Dubaj znalazł się na pierwszym miejscu jako najpopularniejszy kierunek podróży na świecie. Tym samym wyprzedził Nowy Jork i Londyn, które znalazły się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Klasyfikację popularnych miejsc ustalono na postawie analizy aplikacji do udostępniania krótkich filmów.

Badanie TikTok Travel Index 2022, zrealizowane przez przechowalnię bagażu Bounce, wykazało, że posty zawierające hashtag #Dubai miały 81,8 mld wyświetleń na TikToku. Nowy Jork miał 59,5 mld wyświetleń, a Londyn – 36,8 mld.

„Dubaj to synonim bogactwa i luksusu. Miasto stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla urlopowiczów, którzy chcą cieszyć się słońcem w wielkim stylu” – czytamy w badaniu.

„W ultranowoczesnym Dubaju znajdziemy jedne z najbardziej oszałamiających dzieł architektury na świecie, jak na przykład najwyższy budynek na Ziemi – Burdż Chalifa”.

Badanie zostało opracowane na podstawie analizy liczby wyświetleń uzyskanych na TikToku przez 140 różnych miast, a następnie wyłoniono listę 50 najpopularniejszych miejscowości.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także Stambuł na czwartym miejscu oraz Paryż na piątym. Szóste, siódme i ósme miejsca zajmują odpowiednio miasta amerykańskie: Miami, Los Angeles i Chicago. Listę najpopularniejszych miejsc podróży zamykają Toronto na dziewiątej i Madryt na dziesiątej pozycji.

10 najbardziej popularnych miast w rankingu TikTok Travel Index 2022

Dubaj, ZEA – 81,8 mld wyświetleń

Nowy Jork, USA – 59,5 mld wyświetleń

Londyn, Wielka Brytania – 36,8 mld wyświetleń

Stambuł, Turcja – 34 mld wyświetleń

Paryż, Francja – 33 mld wyświetleń

Miami, USA – 24,6 mld wyświetleń

Los Angeles, USA – 20,8 mld wyświetleń

Chicago, USA – 17,9 mld wyświetleń

Toronto, Kanada – 17,1 mld wyświetleń

Madryt, Hiszpania – 16 mld wyświetleń