Dubaj – powstaje pierwszy na świecie luksusowy hotel podwodny

archiwum Kleindienst Group

Resort o nazwie Pływająca Wenecja będzie zlokalizowany na sztucznym archipelagu Świat (The World islands), 4 kilometry do Dubaju.

Kosz inwestycji wynosi 680 mln dolarów. Resort będzie mógł gościć ok. 3 tysiące osób dziennie. Będzie oferował noclegi, wyżywienie w restauracjach i miejsca rekreacyjne. Wszystko na czterech pokładach, z któych jeden będzie pod wodą.
Do dyspozycji gości będzie 414 kabin, 12 restauracji i barów (trzy z nich znajdować się będą pod wodą) i 12 pływających plaż.
Oprócz tego w resorcie będzie tracycyjna strefa sklepowa, podwodne uzdrowisko i 24 baseny kąpielowe, z których będzie można podziwiać rafę koralową utworzoną specjalnie na potrzeby resortu – zostanie posadzonych ponad 37 tys. metrów kwadratowych koralowców.
Goście będą mogli przylatywać do resortu wodnosamolotami lub helokoptarami lądującymi na głównym placu – Placu św. Marka. Stąd będą kierowani do podwodnej recepcji.
Dalej można będzie popłynąć gondolami (sprowadzonymi z prawdziwej Wenecji) lub pójść na spacer przez mosty nad kanałami.
W Pływającej Wenecji organizoane będą podobne imprezy, jak w jej włoskiej imienniczce, np. Karnawał Wenecki, festiwale.
Budowa Pływającej Wenecji rozpocznie się w przyszłym roku, zakończenie planowane jest na rok 2020.

Projektantem i wykonawcą jest austriacki deweloper Kleindienst Group. Jej prezes, Josef Kleindienst, powiedział: „Naszym celem jest urozmaicenie krajobrazu w Dubaju, zwiększeni możliwości ugoszczenia ludzi oraz stworzenie nowego ikonicznego doświadczenia.”