Dubaj podsumowuje letnią kampanię: filmy wyświetlono 3,4 mln razy

Dubaj kampania letnia

Letnia odsłona kampanii #DubaiDestinations 2023 zakończyła się po dwóch miesiącach, w trakcie których Dubaj prezentował swoje letnie atrakcje. Kampania wywołała 1,8 mln reakcji w mediach społecznościowych, a wyprodukowane na jej potrzeby filmy zostały wyświetlone 3,4 mln razy.

Najnowsza edycja całorocznej kampanii stawiała na charakterystyczne atrakcje Dubaju, które wyróżniają to miasto jako wyjątkową, letnią destynację. Kampania #DubaiDestinations, która po raz pierwszy przeprowadzona była w 2021 roku, składała się z interaktywnych treści i materiałów, które posłużyły do podkreślenia atrakcyjności miasta o różnych porach roku.

Zaangażowanie liczone w milionach

“Tegoroczna letnia kampania #DubaiDestinations osiągnęła wysoki poziom zaangażowania odbiorców nie tylko w kraju, ale także w całym regionie i na świecie. Ciekawe treści udostępniane w ramach kampanii na wielu platformach, w tym na Instagramie, Facebooku i X (dawniej Twitter) zachęciły miliony osób do zapoznania się z różnorodną ofertą Dubaju. O sukcesie letniej kampanii świadczy fakt, że uzyskała poziom ponad 1,8 miliona zaangażowań i ponad 3,4 miliona wyświetleń filmów na platformach mediów społecznościowych. Na kanałach mediów społecznościowych i stronach internetowych opublikowano około 5 tys. treści” – komentuje Shaima Al Suwaidi, dyrektorka Brand Dubai.

Kampania zgromadziła najzdolniejszych twórców z Dubaju, w tym influencerów, fotografów, twórców treści w mediach społecznościowych, artystów wizualnych, animatorów i kamerzystów, którzy stworzyli narrację, prezentującą miasto jako letni cel podróży. Kampania została przeprowadzona w mediach cyfrowych, telewizji, w druku i nośnikach zewnętrznych.

Rekordowy rok dla Dubaju

Podczas kampanii, Brand Dubai, kreatywne ramię Biura Medialnego Rządu Dubaju, wydało serię interaktywnych dwujęzycznych przewodników, obejmujących najwyżej oceniane w okresie letnim doświadczenia i ukryte perełki Dubaju. Przewodniki uwzględniły najlepsze miejsca rozrywki, przyjazne dzieciom restauracje i place zabaw, letnie obozy dla dzieci oraz zniżki w obiektach hotelarskich i rekreacyjnych.

W pierwszej połowie roku Dubaj odwiedziło 8,55 mln międzynarodowych gości, co stanowi najlepszy wynik turystyczny od 2019 roku. Rezultat ten oznacza 20-procentowy wzrost odwiedzin rok do roku.

Rozpoczęto przygotowania do edycji zimowej kampanii, która wystartuje przed zakończeniem 2023 roku. Nowa kampania zwróci uwagę na najlepsze atrakcje Dubaju, aktywności na świeżym powietrzu, oferty gastronomiczne i hotelarskie oraz inne propozycje na chłodniejsze miesiące roku.

Kampania Dubaju pokaże mieszkańcom i turystom, jak spędzić lato w mieście