Dubaj otwiera się na turystów od 7 lipca

Dubaj otwera się na turystów
Nocna panorama Dubaju/fot. archiwum DTCM

7 lipca Dubaj otwiera swoje granice dla międzynarodowych turystów. Jednocześnie wprowadza nowe wytyczne sanitarne, wdrażając przejrzyste i łatwe do przestrzegania zasady, dzięki którym mieszkańcy i odwiedzający będą czuli się bezpiecznie.

Issam Kazim, dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing (DCTCM), podkreślił: „Nie możemy się doczekać, aby w lipcu w Dubaju powitać turystów. Nowe standardy podróży wymuszają na nas nie tylko odpowiednią aranżację miejsc docelowych, ale także zapewnienie bezpieczeństwa całej miejskiej społeczności”.

W Dubaju zostały otwarte między innymi publiczne i hotelowe plaże, centra handlowe, restauracje, baseny, parki wodne i pola golfowe. Można uprawiać sporty wodne oraz korzystać z kempingów.

Zagraniczni turyści planujący podróż do Dubaju muszą przestrzegać nowych protokołów podróżowania. Przed przylotem do Dubaju odwiedzający muszą wykonać test PCR na obecność COVID-19 (badanie musi zostać wykonane do czterech dni – 96 godzin przed datą podróży). Jeśli podróżny nie przystąpił do badania w kraju wylotu, badanie PCR zostanie przeprowadzone po wylądowaniu w Dubaju. Dodatkowo, Emirat zachęca turystów do zapoznania się z zasadami podróżowania ustalonymi w ich kraju. Obowiązkowe także będzie wypełnienie oświadczenia zdrowotnego, a także posiadanie ubezpieczenia podróżnego obejmującego COVID-19.

https://www.visitdubai.com/en/articles/coronavirus-advisory