Dubai Parks and Resorts: otwarcie hotelu Legoland

fot. materiały prasowe

Legoland to miejsce dla miłośników dobrej zabawy. W piątek 21 stycznia 2022 roku nastąpiło długo oczekiwane otwarcie Hotelu Legoland, znajdującego się w kompleksie Dubai Parks and Resorts. Hotel powstał z myślą o dzieciach w wieku od dwóch do dwunastu lat, ale wiele atrakcji czeka także na całe rodziny.

Hotel Legoland jest pierwszym tego typu obiektem na Bliskim Wschodzie. 250-pokojowy obiekt rodzinny z Lego z pewnością pobudzi dziecięcą wyobraźnię. Kolorowy, pięciopiętrowy budynek został zaprojektowany z myślą o tym, aby każda rodzina mogła przenieść się do wybranego bajkowego świata i przeżyć przygodę związaną z klockami Lego.

Pierwsza atrakcja czeka na gości tuż po przekroczeniu bram hotelu. Każdego z przyjezdnych wita wielki smok Ollie. Recepcja dostosowana jest do wzrostu dzieci, dzięki czemu mogą one współuczestniczyć we wszystkim, co się dzieje w hotelu. Na młodych gości czekają otwarte place zabaw, fantastyczne warsztaty budowania z klocków lub podglądanie pracy mistrzów Lego.

Hotelowe korytarze udekorowane są grafikami i dywanami z motywami Lego. Ponadto w pokojach można urządzić poszukiwanie skarbu, bawić się klockami Lego Duplo, a także podziwiać modele z klocków pasujące do wystroju wnętrza. W każdym pokoju rodzinnym zmieści się pięć osób. Dla dzieci przygotowano wydzieloną część z piętrowymi i wysuwanymi łóżkami, a rodzice mają do dyspozycji łóżko king size. Pokoje są urządzone w pięciu motywach przewodnich – Piraci, Przygoda, Lego Ninjago, Lego Przyjaciele i Królestwo. W hotelu jest też kilkanaście apartamentów, w których może zamieszkać aż do ośmiu osób.

Posiłki w formie przyjaznego dzieciom bufetu serwowane są w rodzinnej restauracji Bricks. Również Skyline Lounge z pewnością przyciągnie rodziny. Można tu także podziwiać panoramę miasta z klocków Lego.

Wisienką na torcie niezwykłych doświadczeń będzie kąpiel w odkrytym basenie z osobnym brodzikiem dla najmłodszych, wizyta w sklepie z pamiątkami i przejażdżka niesamowitą windą w stylu disco, dzięki której każda rodzina ruszy do pokoju tanecznym krokiem. W hotelu można także spotkać sympatyczne postacie Lego, które dodadzą rodzinnej przygodzie jeszcze więcej magii, a konstrukcje Lego znajdujące się w hotelu z pewnością będą zachwycać dzieci na każdym kroku.

Legoland Hotel w Parkach Rozrywki w Dubaju wkrótce będzie otwarty