Dreamlinery będą obsługiwać loty czarterowe

2 listopada LOT rozpocznie rejsy czarterowe Boeingiem 787 Dreamliner z Warszawy do siedmiu atrakcyjnych turystycznie zakątków świata.

Osoby, które wykupiły pakiety wakacyjne w biurach Itaki i Rainbow Tours będą mogły bez międzylądowań polecieć do Bangkoku, Colombo na Sri Lance, meksykańskiego Cancun, kubańskiego Varadero (Rainbow Tours) oraz Mombasy w Kenii, La Romana na Dominikanie czy Porlamar
w Wenezueli (Itaka).
Rzecznik PLL LOT – Barbara Pijanowska-Kuras, powiedziała: „Ta współpraca pozwoli pasażerom na najszybszą i najwygodniejszą podroż
w tak dalekie zakątki świata. To zupełnie nowa jakość w czarterach. Luksus, nowoczesność i… lot prosto do celu. To nasz ogromny atut we współpracy z biurami podróży, zwłaszcza, że alternatywą jest wielogodzinny rejs z międzylądowaniem”.
Jako pierwszy zostanie zrealizowany czarterowy rejs do Meksyku. Wylot został zaplanowany na 2 listopada, dwa dni później Dreamliner LOT-u poleci do Bangkoku i dalej w odstępie kilku dni na Dominikanę, Sri Lankę i Kubę, a na początku grudnia do Kenii i Wenezueli.
Wszystkie rozkładowe połączenia długodystansowe LOT-u (Nowy Jork, Chicago, Toronto, Pekin) od sierpnia są realizowane wyłącznie Dreamlinerami. W tej chwili PLL LOT ma 5 takich maszyn.