Dolny Śląsk z nagrodami za promowanie turystyki rowerowej

Nagrody dla Dolnego Śląska /fot. materiały prasowe

Film promujący turystykę rowerową na Dolnym Śląsku pod hasłem #ZnajdźSwojąTrasę został doceniony i nagrodzony na Międzynarodowym Filmat Festival. Spot zwyciężył w kategorii Eco Tourism oraz został wyróżniony za przekaz: równi w pasji.

Film ukazujący walory regionu i najpiękniejsze trasy rowerowe otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Eco Tourism oraz nagrodę specjalną festiwalu. Spoty rowerowe zaprezentowane były podczas zeszłorocznej kampanii Znajdź Swoją Trasę.

“Dolny Śląsk to region wyjątkowy, dlatego gorąco zachęcamy do poznawania go i odkrywania jego piękna. Cieszę się, że nasz pomysł na promocję aktywnego spędzania czasu został doceniony. Do kampanii Znajdź swoją trasę wrócimy już na wiosnę, inspirując wszystkich do spędzania niezapomnianych chwil w naszym regionie na dwóch kółkach. W tym roku będzie można zobaczyć również szereg nowych działań w ramach promocji Dolnego Śląska jako regionu dostępnego dla każdego” – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nagroda specjalna przyznana była ze względu na zwrócenie uwagi na tematykę równi w pasji, czyli aktywności wśród osób ze szczególnymi potrzebami, seniorów, jak i dzieci. Film promuje bowiem sport rowerowy na Dolnym Śląsku jako ten dostępny zarówno dla zawodowców, amatorów, osób z niepełnosprawnościami czy całych rodzin. Twórcy spotu przekonują, że na Dolnym Śląsku każdy znajdzie swoją trasę.

“Cały czas dążymy do tego, żeby być najbardziej przyjaznym regionem dla rowerzystów w Polsce. Nasza kampania #ZnajdzSwojaTrase odbiła się szerokim echem w mediach, co cieszy, ale też motywuje do realizacji kolejnych planów związanych z rozbudową dróg rowerowych na terenie regionu. Wciąż rozwijamy aplikację Dolny Śląsk Rowerem, która pomaga w dobraniu trasy na wycieczkę idealnie dopasowanej do potrzeb i poziomu umiejętności. Jestem przekonany, że Dolny Śląsk zachwyci niejednego rowerzystę” – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Nowości w konkursie ofert na projekty turystyczne na Dolnym Śląsku