Dolina Stubai już czeka na narciarzy

archiwum austriainfo

Największy teren lodowcowy w Austrii to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla wyczynowców. Dolina Stubai była już kilkukrotnie nagradzana tytułem „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu w Alpach.”

Dzieci poniżej dziesiątego roku życia, w towarzystwie osoby dorosłej ze ski passem, mogą jeździć na nartach za darmo w czterech ośrodkach narciarskich doliny: na lodowcu Stubai, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders i Elferbahnen Neustift. To realna oszczędność dla rodzinnego budżetu. Dzięki bogatej ofercie skierowanej do rodzin, pozytywnie ocenianej przez lokalne i zagraniczne media, Dolina Stubai była już kilkukrotnie nagradzana tytułem „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu w Alpach”. Zawdzięcza to m.in. profesjonalnym usługom opieki nad dziećmi (w tym niemowlakami), dużej ilości łatwych i szerokich tras, korzystnym cenom karnetów oraz dogodnej ofercie wypożyczalni sprzętu dla rodzin z dziećmi. Wysoko oceniono również całoroczny program BIG Family Stubai, stworzony z myślą o najmłodszych, oferujący wiele korzyści, szczególnie w zimie.

Na lodowcu Stubai, sympatyczne maskotki – yeti B.BIG i kuleczka Mini B. – witają dzieci i młodzież w szkółce narciarskiej BIG Family, zachęcając do nauki i zabawy. Kurs jazdy na nartach dostępny jest już dla dzieci powyżej czwartego roku życia, natomiast młodsze maluchy mogą bawić się i odkrywać zimowy krajobraz na terenie Minilandu. Dzieci mają tu doskonałą opiekę przez cały czas, również podczas przerwy obiadowej. Oprócz kolorowego placu do nauki jazdy BIG Family Kinderland, na lodowcu jest także przedszkole BIG Family Kindergarten (cena za 1 dzień opieki, wraz z posiłkami, wynosi 36 euro, www.schischule-neustift.com) oraz restauracja dla dzieci BIG Family Kinderrestaurant. Co tydzień organizowane są też przejażdżki ratrakiem (w każdy wtorek od 20 grudnia br. do końca marca 2017 r., koszt – 2 euro), a w jaskini lodowej (Eisgrotte) niedaleko stacji kolejki Eisgrat można poznać fascynujący świat wiecznego lodu (otwarta od 17 grudnia br. do 7 maja 2017 r., wstęp bezpłatny dla dzieci do 10 lat, młodzież płaci 3 euro, dorośli – 5,5 euro). Zarówno młodzi, jak i starsi mogą cieszyć się jazdą na nartach na świetnie przygotowanych trasach zjazdowych BIG Family Boardercross, kilometrowej BIG Family Funslope oraz na szerokich, komfortowych nartostradach.

Natomiast do szkółki BIG Family w ośrodku narciarskim Schlick 2000 zaprasza tutejsza maskotka – świstak BIG Ron. Dzieci mogą korzystać z kilku wyciągów taśmowych, karuzeli narciarskiej, tras do slalomu z kolorowymi flagami oraz łagodnego stoku. Wszystkie gry i zabawy organizowane są przez doświadczonych i cierpliwych instruktorów narciarskich. W szkółce jest również świetlica Big Ron z pokojem zabaw, łóżeczkami do leżakowania oraz pokojem przystosowanym do przewijania niemowlaków. Działa tu także żłobek dla maluchów powyżej trzeciego miesiąca życia, które można oddać pod opiekę bez wcześniejszej rezerwacji. Dużą zaletą świetlicy jest jej lokalizacja: znajduje się bezpośrednio w ośrodku narciarskim, więc rodzice mogą odwiedzać swoje pociechy w dowolnym momencie. Całodzienna opieka, bez obiadu, kosztuje tu 33 euro (www.schischule-stubai.at).

Oferta lodowca Stubai dla rodzin odpoczywających z dziećmi i dziadkami nie ogranicza się wyłącznie do atrakcji dla nich: szkółek BIG Family czy szerokich, wygodnych tras zjazdowych. Seniorzy po 65. roku życia mogą skorzystać z 20-procentowej zniżki na skipassy, a osoby po 80. roku życia korzystają z tras narciarskich bezpłatnie. Przewidziano także rabaty dla dzieci w wieku 10-14 lat oraz młodzież w wieku 15-18 lat.

Młodzież do 16. roku życia otrzymuje 50 proc. zniżki na wypożyczenie sprzętu narciarskiego, a dzieci do 10. lat wynajmują go za darmo, jeśli rodzice korzystają z tej usługi dla siebie. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa najmłodszych, na czas wynajmu sprzętu wszystkim dzieciom udostępniane są za darmo kaski narciarskie.
Seppi Repetschnig z Intersport Stubaier Gletscher radzi rodzicom, by zamiast kupować ciągle nowe narty, wynajęli je: Dzieci rosną szybko, podobnie jak ich wymagania co do sprzętu narciarskiego. Wypożyczanie na oferowanych przez nas specjalnych warunkach to dobra cenowo alternatywa dla zakupu nowych nart. Szczególnie, że wynajmujący mają nieograniczoną możliwość wymiany wypożyczonego sprzętu bezpośrednio w ośrodku narciarskim oraz mogą go bezpłatne przechowywać w depozycie.”

W programie tegorocznego sezonu zimowego znalazł się wyjątkowy spektakl multimedialny „GAIA – Stubai Mother Earth”, wizualnie widowisko, będące połączeniem jazdy na nartach, tańca, muzyki i animacji świetlnych. Śnieżny stok w Neustift stanie się naturalną sceną dla bajkowej opowieści, wystawionej przez światowej sławy choreografa Enrique Gasa Valga. Premiera odbędzie się w piątek 17 lutego 2017 r. w dzielnicy Milders w Neustift, a kolejne przedstawienie – 24 lutego 2017 r. Następna szansa na obejrzenie tego widowiska będzie dopiero w 2018 r.

Związek Turystyczny Stubai Tyrol (Tourismusverband Stubai Tirol) informuje o aktualnych ofertach, nowościach i wydarzeniach na stronie internetowej www.stubai.at. Znajduje się tam wyszukiwarka miejsc noclegowych, umożliwiająca znalezienie odpowiedniego zakwaterowania. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na email [email protected] lub dzwoniąc pod numer: +43 (0)5018810. Rezerwację gotowych ofert pakietowych, jak również transferów z i na lotnisko (trasa Munich – Innsbruck), można dokonać telefonicznie: +43 (0)501881-171 (lub 172) oraz emailowo na adres: [email protected].