Doha najpopularniejszym lotniskiem Emirates

archiwum Emirates

Doha stanie się kierunkiem z największą liczbą codziennych połączeń w siatce Emirates. Będzie to jeden z efektów procesu zwiększania częstotliwości lotów Emirates w regionie Bliskiego Wschodu.
Stolica Kataru, Bahrajn, Maskat i Kuwejt to miasta, które zyskają dodatkowe codzienne połączenia. Oznacza to uruchomienie przez Emirates 28 dodatkowych lotów i zwiększenie do 276 całkowitej liczby cotygodniowych połączeń z Dubaju do miast na Bliskim Wschodzie.

Przewoźnik zwiększy liczbę lotów do Dohy z sześciu do siedmiu dziennie. Dzięki temu stolica Kataru stanie się miastem o największej częstotliwości połączeń w siatce Emirates, wyprzedzając Bangkok, Singapur i Londyn (Heathrow).
Liczba codziennych połączeń do Maskatu wzrośnie z dwóch do trzech, do Bahrajnu – z trzech do czterech, a do Kuwejtu – z pięciu do sześciu.

Szejk Majid Al Mualla, wiceprezes ds. operacji handlowych linii Emirates powiedział: “Jest to znaczące udoskonalenie naszych usług w tym regionie, dzięki któremu będziemy mogli zaoferować naszym klientom większy wybór oraz jeszcze lepszy komfort podróży. Żadne inne miasto w siatce Emirates nie posiada tak dużej liczby codziennych połączeń, jaką będzie mogła pochwalić się Doha.
Dodatkowe połączenia zapewnią klientom jeszcze więcej okazji do korzystania z naszych nagradzanych usług, takich jak system rozrywki ice, obejmujący 1800 kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, grami i muzyką.”

W wyniku wprowadzonych zmian przewoźnik będzie wykonywał 276 lotów w tygodniu do miast położonych w Zatoce Perskiej, na Bliskim Wschodzie i w Iranie. Wśród nich znajdzie się, oprócz Dohy, Maskatu, Bahrajnu i Kuwejtu, również Królestwo Arabii Saudyjskiej, Irak, Iran, Jordania, Liban i Jemen.