DFDS – dwa dodatkowe promy na trasie z Newcastle do Amsterdamu

archiwum DFDS

Moby Wonder oraz Moby Aki dołączą do floty w październiku 2019 roku, a pierwsze rejsy rozpoczną na początku 2020 roku.

DFDS zawarło umowę z włoskim przewoźnikiem promowym Moby, na wymianę dwóch promów pasażerskich. Celem tej umowy jest podniesienie jakości obsługi klienta oraz przepustowości na trasie z Newcastle do Amsterdamu.
Firma Moby otrzyma dwa promy pasażerskie, które obecnie kursują na tej trasie – King Seaways oraz Princess Seaways, zbudowane w 1987r. i 1986r.

DFDS otrzyma od Moby promy pasażerskie – Moby Wonder z 2001r. oraz Moby Aki z 2005r. Po dołączeniu do floty, promy zmienią nazwy, ale jeszcze nie zapadła decyzja na jakie.

Promy od firmy Moby mają zostać dostarczone w drugiej części października 2019 roku i zostaną poddane znacznej modyfikacji, w tym inwestycjom komercyjnym oraz technicznym na pokładzie, a także inwestycjom portowym.
DFDS będzie czarterować promy King Seaways oraz Princess Seaways bez załogi, do stycznia i lutego 2020 roku.

Kasper Moos, wiceprezes i dyrektor BU Short Routes & Passengers w DFDS powiedział: „Nowe promy są idealnie dopasowane do trasy z Newcastle do Amsterdamu. Zapewnią naszym pasażerom nowoczesne udogodnienia na pokładzie oraz zwiększą pojemność pojazdów. Nowy tonaż pozwoli DFDS na zwiększenie liczby pasażerów zaspokajając rosnące zapotrzebowanie pasażerów podróżujących z samochodami. Dla klientów towarowych będziemy mogli zaoferować większą pojemność, która pozostanie stała przez cały rok.”

Przewidywana zdolność przewozowa DFDS wzrośnie o około 40 proc. w ujęciu rocznym, a pojemność samochodowa wzrośnie o około 5 proc. w ujęciu rocznym.

https://www.dfdsseaways.co.uk/