Darmowe WiFi na pokładach samolotów Emirates

archiwum Emirates

Na pokładzie 106 samolotów w barwach Emirates jest dostępny bezpłatny dostęp do internetu.

Każdego miesiące liczba maszyn z darmowym dostępem do sieci WiFi powiększać się będzie o 2 – 3.
Linie Emirates przeznaczają ponad 20 mln USD rocznie na instalację i obsługę systemów łączności pokładowej, które zapewniają dostęp do bezprzewodowego Internetu w trakcie lotu. Na najdłuższych trasach długodystansowych Emirates (ponad 14 godzin lotu) ponad 30 proc. pasażerów korzysta z sieci Wi-Fi, a podczas niedawnego lotu do Nowego Jorku odsetek ten wyniósł aż 66 proc..
Obecnie sieć bezprzewodowa jest dostępna na pokładzie wszystkich 59 Airbusów A380 i 47 Boeingów 777, ponad 60 proc. samolotów wyposażonych w usługę, pakiet pierwszych 10MB danych jest bezpłatny, co wystarczy, aby przejrzeć portale społecznościowe czy przesłać wiadomość za pomocą komunikatora. Później (a także w pozostałych samolotach) użytkownicy mogą wykupić pakiet 500MB danych za jednego dolara amerykańskiego.

Patrick Brannelly, Divisional Vice President for Customer Experience (Inflight Entertainment & Connectivity), powiedział: „Jako linie łączące ludzi i miasta na całym świecie Emirates dążą do wprowadzenia Wi-Fi w całej flocie. Klienci poszukują darmowego Wi-Fi w czasie pracy, szczególnie w podróży, w związku z czym sieć bezprzewodowa powoli staje się normą dla większości ludzi, którzy chcą mieć też stały dostęp do portali społecznościowych i komunikatorów. Linie Emirates dopłacają lub w całości pokrywają wysoki koszt zakupu danych. Sądzimy, że w przyszłości darmowa sieć Wi-Fi na pokładzie stanie się w oczach wszystkich naszych klientów normą, i nie będzie podlegać opłatom oraz ograniczeniom .”

W 2014 r. na pokładach samolotów linii Emirates z bezprzewodowego Internetu skorzystało 650 tys. klientów, a na początku marca bieżącego roku było to ponad 350 tys. osób.
Według danych przewoźnika, pasażerowie na pokładzie Emirates najczęściej wchodzą na takie strony jak Facebook czy Google oraz korzystają z komunikatorów, takich jak Skype i WhatsApp, co oddaje silną potrzebę utrzymywania kontaktu za pośrednictwem portali społecznościowych nawet w trakcie podróży.