Damian Ozga dyrektorem od franczyz w Wakacje.pl

materiały prasowe

Damian Ozga, prezes zarządu My Travel, obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego produktem i siecią franczyzową oraz dołącza do zespołu zarządzającego Wakacje.pl.

Po kilku miesiącach od sprzedaży My Travel, jej założyciel i prezes Damian Ozga obejmuje kierowanie dwoma strategicznymi obszarami w Wakacje.pl. Zastąpi dyrektora operacyjnego Wakacje.pl – Zenona Szczepkowskiego. Jako dyrektor zarządzający produktem i siecią franczyzową będzie odpowiadał m.in. za relacje z touroperatorami i dostawcami usług cross-sell, poszerzenie portfolio produktowego oraz rozwój sieci franczyzowej w wymiarze ilościowym i jakościowym. Ozga dołącza jednocześnie do zespołu zarządzającego Wakacje.pl, reprezentowanego przez top management spółki.

Od maja 2018 roku pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za integrację z My Travel.

Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl, powiedział: „Za nami najlepszy sezon sprzedażowy w dziewiętnastoletniej historii Wakacje.pl, który ugruntował naszą pozycję jako lidera rynku multiagencyjnego w obszarze turystyki zorganizowanej. Jestem przekonany, że przed nami kolejne lata dynamicznych wzrostów. Kluczem do sukcesu jest wysoka sprawczość, której gwarantem są wysokiej klasy managerowie i takich zapraszam do zespołu zarządzającego Wakacje.pl.”

Damian Ozga dodał: „Przede mną nowe wyzwania i obowiązki, które podejmuję z ogromną przyjemnością. Sprzedając markę My Travel nie powiedziałem ostatniego słowa w turystyce, a wizja rozwoju kluczowych obszarów przedstawiona przez Prezesa Wakacje.pl była na tyle atrakcyjna, że z pełnym przekonaniem przyjąłem propozycję managerską. Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi kierowania tak potężnym mechanizmem, jakim jest sieć salonów franczyzowych i obszar produktowy. Lista planów jest długa, do najważniejszych należy rozbudowa oferowanego produktu tak, aby nasze salony sprzedawały kompletną ofertę idealnie dostosowaną do potrzeb klientów, i utrzymywanie relacji z touroperatorami opartych o partnerstwo i wzajemne zrozumienie.”

Jednym z wyzwań będzie budowanie synergii pomiędzy sieciami stacjonarnymi marek Wakacje.pl i My Travel, za które Ozga będzie odpowiadał.

Dzisiaj to łącznie prawie 250 salonów. Częścią tego projektu jest rebranding wybranych salonów My Travel na Wakacje.pl – szyld zmieniło już 23 salony, kolejne biura dostają propozycję zmiany logotypu. Jest to element realizowanej w Wakacje.pl strategii zrównoważonego rozwoju w kanałach online i offline.

Ozga podkreślił: „Efekt ROPO osiągnął już bardzo poważny, 60-procentowy poziom, a to ogromny potencjał do rozwoju i wielka odpowiedzialność dużych rynkowych graczy, żeby mądrze nim zarządzić. Ta odpowiedzialność spoczywa i na Wakacje.pl, i na My Travel. Będąc blisko zarówno obszaru produktowego jako całości, a zarazem dwóch potężnych sieci, można skutecznie realizować zrównoważoną strategię rozwoj już jednej strony i wyznaczać kierunki w branży z drugiej.”