Czy Wrocław musi się jeszcze promować?

Wrocław zdobył tytuł European Best Destination 2018, wcześniej z sukcesem organizował The World Games. O tym jaka promocja jest Wrocławowi potrzebna opowie uczestnikom IV Forum Promocji Turystycznej, Wiola Samborska, dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.
Udane masowe imprezy (Euro 2012, The World Games), popularność cyklicznych imprez kulturalnych i festiwali, rosnąca z roku na rok liczba turystów odwiedzających miasto. Czy trzeba się jeszcze promować, czy można osiąść na laurach, bo wszyscy w Polsce i na świecie wiedzą o Wrocławiu i o tym, że warto go odwiedzić?
Wiola Samborska będzie gościem IV Forum promocji Turystycznej w Warszawie a tytuł jej prelekcji nosi tutuł „Wrocław po European Best Destination 2018 – jaka promocja jest miastu potrzebna”
Wiola Samborska jest dyrektorką Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Wcześniej kierowała działem komunikacji i biurem prasowym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Przez ponad siedem lat dyrektorka Biura Promocji oraz rzeczniczka prasowa. Jest specjalistką i trenerką ds. komunikacji marketingowej i public relations.
Za prowadzoną działalność wielokrotnie nagradzana, m.in. prestiżowym wyróżnieniem „proMYK” (pierwszy w Polsce projekt „Promocja i edukacja poprzez kulturę”). Stypendystka LLP -Erasmus na Universidade de Aveiro. Współzałożycielka Fundacji na Rzecz Równości. Działa na rzecz upowszechniania międzynarodowej akcji „Nazywam się Miliard”, zapoczątkowanej w Polsce przez Fundację Feminoteka. Zaangażowana w
pomoc ludziom doświadczającym przemocy.
Była współautorką projektu „Model of Community Promotion”, nagrodzonego w konkursie EUPRIO AWARD za najlepsze przedsięwzięcie public relations, realizowane przez specjalistów ze szkół wyższych. Związana była również z branżą finansową, gdzie – jako pełnomocniczka Zarządu ds. PR i szefowa działu marketingu – odpowiadała m.in. za wprowadzenie na rynek marki Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej.
Trenerka biznesu. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów i kursów w zakresie zarządzania, marketingu, public relations.
Na IV Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 24 października do Warszawy, do hotelu Polonia Palace. Wydarzenie to będzie jak zwykle poświęcone różnym aspektom promocji turystycznej. Partnerami forum są: Cypryjska Organizacja Turystyczna, Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce, Urząd Miasta Wrocław, biuro Fly.pl, wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem Polskiej Izby Turystyki.
Zarejestruj się już dziś! Formularz rejestracji, informacje i program forum znajdziesz TUTAJ.
POWIĄZANE WPISY
29 lipca 2026
Paweł Moras i Karina Przybyło-Kisielewska nowymi wiceprezesami Polskiej Organizacji Turystycznej
Zakończył się konkurs na dwóch wiceprezesów Polskiej Organizacji Turystycznej. Do…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Barbara Mróz-Gorgoń pełnomocniczką rządu ds. promocji marki Polska
Rząd powołał pełnomocniczkę do spraw promocji marki Polska. Funkcję tę obejmie prof.…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do swojej strefy na Pol’and’Rock Festival
Podróżnicze inspiracje, spotkania z popularyzatorami turystyki oraz prezentacje…
0 Komentarzy3 Minuty
27 lipca 2026
Modernistyczne Centrum Gdyni na Liście światowego dziedzictwa UNESCO
Modernistyczne Centrum Gdyni trafiło na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Decyzję…
0 Komentarzy1 Minuty
24 lipca 2026
Kolejkowo stawia na interakcję. Nowa strefa powstała we współpracy z PSP
28 lipca we wrocławskim Kolejkowie odbędzie się otwarcie nowej części największej makiety…
0 Komentarzy2 Minuty
21 lipca 2026
Kujawsko-Pomorskie zaprasza na filmową edycję konkursu „Na tropie Konstelacji”
17 lipca wystartowała druga edycja konkursu „Na tropie Konstelacji”, organizowanego przez…
0 Komentarzy2 Minuty
17 lipca 2026
Stwórz swoją pocztówkę z Krainy Lessowych Wąwozów. Rusza fotograficzna akcja dla turystów
Kraina Lessowych Wąwozów zaprasza turystów do udziału w fotograficznej akcji „Pocztówka z…
0 Komentarzy1 Minuty
17 lipca 2026
Triverna: Pięć inspirujących kierunków na udaną sierpniówkę w Polsce
Eksperci portalu Triverna.pl wybrali pięć kierunków na sierpniówkę, dopasowanych do…
0 Komentarzy6 Minuty
15 lipca 2026
Troje kandydatów w finale konkursu na wiceprezesów POT
Zakończył się kolejny etap konkursu na dwóch wiceprezesów Polskiej Organizacji…
0 Komentarzy3 Minuty










