Czarna Góra Resort – nowe trasy w Bike Parku i nowy park linowy

fot. archiwum Czarna Góra Resort

Całoroczny ośrodek górski w masywie Śnieżnika rozbudował Bike Park, który nie jest już tylko wyzwaniem dla najbardziej doświadczonych rowerzystów. Są trasy dla początkujących i średniozaawansowanych miłośników jazdy terenowej. Są też nowe trasy dla hulajnóg górskich i nowy park linowy z najdłuższą w Polsce osiatkowaną trasą dla dzieci.

Bike Park Czarna Góra – NS Bikes, to aż 19 nowych lub zmodernizowanych tras dających blisko 28 kilometrów szlaków o zróżnicowanej nawierzchni i stopniu trudności. Od tego sezonu działa tu Kids Arena, doskonałą do zaszczepienia rowerowej pasji w najmłodszych lub dla osób, które zaczynają swoją przygodę z rowerem górskim. Z kolei na nowootwartej Skills Arenie zaawansowani rowerzyści mogą podszlifować swoje umiejętności lub nauczyć się zupełnie nowych korzystając ze wskazówek doświadczonych instruktorów.

fot. archiwum Czarna Góra Resort

Pod okiem trenera polskiej kadry

Jednym z nich jest Arkadiusz Perin,od pięciu lat trener i selekcjoner polskiej kadry DH i enduro, a także jeden z trenerów Mai Włoszczowskiej. Perin to czynny zawodnik, wielokrotny medalista, brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz w wielu zawodach rangi Mistrzostw Europy, Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata Również pozostali instruktorzy szkoły dysponują zawodniczym doświadczeniem oraz mogą pochwalić się wieloma sportowymi tytułami i certyfikatami.

fot. archiwum Czarna Góra Resort

W tym sezonie na Czarną Górę dotarły również hulajnogi terenowe. Spora masa hulajnogi i jej szerokie opony zapewniają stabilność jazdy oraz duży udźwig, natomiast niezawodne hamulce tarczowe hydrauliczne gwarantują bezpieczne hamowanie w każdych warunkach. Dla zjazdów na monsterrollerach wyznaczono trzy trasy: Monsterroller Top Gun, Monsterroller SL oraz Monsterroller Dual Slalom. Jazda na tych hulajnogach nie wymaga specjalnego przygotowania, techniki jazdy czy nadzwyczajnych umiejętności. Jedynym kryterium jest wiek – w ośrodku monsterrollery dostępne są dla chętnych, którzy ukończyli 10 lat.

Park linowy i rowerowe turnusy dla dzieci

Ośrodek mocno stawia na rodziny z dziećmi. W wybranych obiektach na Czarnej Górze (Biała Perła, Apartamenty Czarna Góra, Czarna Perła, Karczma Czarna Góra) nocują one za darmo z rodzicami.
Dodatkowo w cenie pobytu jest specjalny codzienny program animacji dla dzieci. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odkrywają świat, bawią się podczas zajęć sportowych i rozwijają się podczas zajęć kreatywnych. Dobrej zabawy dostarcza także miejscowy, nowo otwarty Park Linowy, w którym znajduje się m.in. 22-metrowy Most Tybetański, najdłuższa w kraju osiatkowana trasa dla dzieci czy 180-metrowa tyrolka.

fot. archiwum Czarna Góra Resort

Jedną z największych atrakcji na Czarnej Górze jest najdłuższy w Polsce, dwuosobowy Alpine Coaster Czarna Żmija, czyli 33 wagoniki mknące 950-metrowym torem z prędkością do 40 km/h.

Dla dzieci w wieku powyżej 7 lat, zafascynowanych sportową jazdą na rowerze, przygotowano turnusy, które pomogą im poznać teoretyczne podstawy i przejść trening praktyczny na terenie Bike Parku.

Wodne atrakcje w ośrodku i okolicy

W ośrodku można korzystać z dwóch stref basenowych. W obiekcie Czarna Perła jest basen wewnętrzny, jacuzzi i brodziki dla dzieci oraz basen zewnętrzny ze zjeżdżalnią i strefa relaksu z leżakami i parasolami. Drugi basen wewnętrzny z jacuzzi, biczami wodnymi i brodzikiem dla dzieci znajduje się w Apartamentach Czarna Góra.
W niedalekiej Starej Morawie, na jednym z najwyżej położonych sztucznych zbiorników w Polsce można korzystać z plaży, strzeżonych kąpielisk, popływać kajakiem lub rowerem wodnym i poszaleć w Wake Up Parku.

fot. archiwum Czarna Góra Resort
fot. archiwum Czarna Góra Resort
fot. archiwum Czarna Góra Resort

Marzec atrakcji na Czarnej Górze