Costa Venezia: nowe rejsy ze Stambułu do Turcji i Grecji

Nowe rejsy statkiem Costa Venezia do Turcji i Grecji ze Stambułu zadebiutowały 1 maja br. Jest to nowość w obecnej ofercie zorganizowanych wakacji. Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki współpracy między Costa Cruises, Turkish Airlines i Turecką Izbą Turystyczną oraz Galataport Istanbul.

Proponowana formuła to pakiet „lot+rejs”, dostępna we wszystkich głównych krajach Europy, posiadających połączenia Turkish Airlines, która umożliwi łatwe dotarcie do Stambułu, a następnie wejście na pokład Costa Venezia z nowego terminalu wycieczkowego Galataport, wyposażonego w udogodnienia i usługi dla statków nowej generacji.

„Nasz program na nadchodzący sezon letni został wzbogacony. Główną nowością rejsów Costa Venezia jest możliwość odwiedzenia tego, co najlepsze w Turcji w ciągu jednego urlopu, zaczynając od Stambułu, jednego z najpiękniejszych miast na świecie. Wierzymy, że Turcja ma ogromny potencjał rejsowy i staramy się jako pierwsi go rozwinąć. Stambuł jest łatwo dostępny z głównych krajów europejskich, ma dobre, zaledwie kilkugodzinne połączenia lotnicze i nowoczesne porty, a także łagodny klimat, który umożliwia operowanie przez cały rok, a przede wszystkim oferuje niesamowitą różnorodność wrażeń i atrakcji” – powiedział Mario Zanetti, prezes Costa Cruises.

Program Costa Venezia w Turcji obejmuje trzy różne trasy, wszystkie rozpoczynają się i kończą w Stambule, obejmując dłuższe zawinięcia do portów. Pozwoli to gościom na spędzenie dodatkowego czasu w miastach o bogatej historii i zabytkami archeologicznymi wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dwie trasy wycieczek

Od 1 maja do 13 listopada 2022 roku, Costa Venezia będzie oferować dwutygodniowe rejsy wzdłuż wybrzeży Turcji i Grecji, które można połączyć w jedną 15-dniową wycieczkę z ponad 10-godzinnymi postojami w ośmiu różnych portach.

Pierwsza trasa obejmuje dwudniowy postój w porcie w Stambule, zwiedzanie tureckich miejscowościach Izmir i Bodrum oraz wizytę na wyspie Mykonos i w Atenach w Grecji. Druga trasa obejmuje dwa dwudniowe postoje w Stambule i Kusadasi w Turcji oraz zwiedzanie Rodos i Heraklionu w Grecji.

Zimą 2022/2023 Costa Venezia zaoferuje trzecią 12-dniową trasę do Turcji, Egiptu, Izraela i Cypru, odwiedzając Stambuł (dwudniowy pobyt), Bodrum, Limassol, Hajfę (również z dwudniowym pobytem), Aleksandrię i Kusadasi. Natomiast od wiosny 2023 roku obie trasy w Turcji i Grecji zostaną wznowione.

Prywatne koncerty i zwiedzanie miast

Rozbudowana oferta wycieczek na lądzie pozwoli odkrywać ukryte i rzadko odwiedzane miejsca oraz cieszyć się tradycjami, smakami i kolorami Turcji oraz Grecji. W ramach tych wycieczek goście będą mogli np. wziąć udziału w prywatnym koncercie w rzymskim amfiteatrze w Efezie, zwiedzić Stambuł nocą, udać się w rejs po Bosforze między dwoma kontynentami, spać w typowych domach wykutych w skale w krajobrazach Kapadocji czy też zrelaksować się w naturalnych basenach Pamukkale oraz nurkować wśród zatopionych szczątków miasta Mindo wraz z archeologiem. Goście będą mogli też skorzystać z dłuższych wycieczek: trzydniowej wycieczki do Efezu lub dwudniowej wycieczki obejmującej wizytę w naturalnych basenach Pamukkale i zwiedzanie starożytnego Hierapolis.

Costa Cruises aktualizują program na sezon 2022/23