Costa Cruises aktualizują program na sezon 2022/23

Costa Venezia/fot. archiwum Costa Cruises

Od maja 2022 roku Costa Venezia będzie oferować rejsy, rozpoczynające się w Stambule, odkrywając zakątki Turcji i Grecji. Zimą 2022/2023 statek odwiedzi Turcję, Egipt, Izrael i Cypr. Nowy flagowy statek Costa Toscana wyruszy w pierwsze rejsy po Morzu Śródziemnym w marcu 2022 roku.

Costa Cruises ogłasza ważne aktualizacje w programie rejsów w sezonie 2022/2023 związanych z dwoma najnowszymi i najbardziej innowacyjnymi statkami całej floty: Costa Venezia, która pływa od 2019 roku oraz Costa Toscana, która obecnie jest jeszcze w budowie.

Od maja 2022 r. Costa Venezia będzie oferować rejsy do Turcji, wypływając ze Stambułu, co stanowi absolutną nowość w programach rejsów. Od marca 2022 r. po Morzu Śródziemnym będzie także pływać statek Costa Toscana.

Roberto Alberti, dyrektor handlowy Costa Cruises, powiedział: „W oczekiwaniu na powrót rejsów do Azji, postanowiliśmy wznowić wycieczki Costa Venezia po Morzu Śródziemnym, oferując wyjątkowy i unikalny program, dostępny tylko z Costa Crusies. Sercem nowego produktu jest Turcja i Stambuł – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Zgodnie z planem stopniowego wznawiania działalności, zdecydowaliśmy się na przesunięcie na marzec 2022 r. inauguracji naszego nowego flagowego statku Costa Toscana.”

Nowy program Costa Venezia w Turcji obejmuje trzy różne trasy, wszystkie zaczynające się i kończące w Stambule. Każda z tras zapewnia dłuższe postoje w portach, które pozwalają gościom w pełni cieszyć się wybraną destynacją, odwiedzając historyczne miasta, starożytne ruiny, miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i wspaniałe plaże.

Od 1 maja do 13 listopada 2022 roku Costa Venezia będzie oferować dwa naprzemienne tygodniowe rejsy do Turcji i Grecji. Mogą być one połączone w jedną dłuższą 15-dniową „super wycieczkę” z 8 postojami w portach trwającymi każdorazowo ponad 10 godzin.
Pierwsza trasa obejmuje dwudniowy postój w porcie w Stambule oraz zawijanie do malowniczego Izmiru i Bodrum, a w Grecji na wyspę Mykonos i do Aten.

Druga trasa obejmuje dwa dwudniowe postoje w Stambule i Kusadasi w Turcji, a następnie greckie Rodos i Heraklion. W sezonie zimowym 2022/2023 dojdzie trzecia trasa realizowana przez Costa Venezia. Będzie to 12-dniowy rejs po Turcji, Egipcie, Izraelu i Cyprze, z dwudniowym postojem w Stambule oraz przystankami w Bodrum, Limassol, Hajfie, Aleksandrii i Kusadasi.

Nowe trasy Costa Venezia, obejmujące pakiety „przelot & rejs” będą dostępne już w pierwszej połowie października. Przeloty będą realizowane z większości głównych europejskich rynków.

Nowy flagowy statek Costa Toscana, drugi obiekt firmy Costa napędzany skroplonym gazem ziemnym LNG, zostanie ukończony zgodnie z harmonogramem tj. w grudniu 2021 roku i wejdzie do służby 5 marca 2022 roku.

Trasa, na której będzie pływał statek pozostanie niezmieniona. Będą to tygodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego, z przystankami w Savonie, Marsylii, Barcelonie, Walencji, Palermo i Civitavecchii/Rzymie.
Rejsy Costa Toscana zaplanowane pierwotnie od 18 grudnia 2021 roku do początku marca 2022 roku będą realizowane przez statek Costa Luminosa.

W związku z tym zostaje odwołany program długich zimowych rejsów po Morzu Śródziemnym ze względu na ograniczenia obowiązujące obecnie w Izraelu.

Tydzień z dzieckiem na wycieczkowcu Costa Firenze