Costa Cruises – plan rejsów w 2021 roku

Costa Cruises wracają wiosną na szlaki żeglugowe
Costa Firenze/for. archiwum Costa Cruises

Od kwietnia do listopada 2021 roku Costa Cruises będzie dalej rozszerzać swoją śródziemnomorską ofertę, oferując różnorodne opcje oraz zwiększając ilość portów, z których będą wypływać wycieczkowce. Latem 2021 roku powrócą również rejsy po Europie Północnej, jednym z najbardziej popularnych kierunków wśród gości Costa Cruises.

Szczegóły dotyczące nowego harmonogramu rejsów, jak i procedur rezerwacyjnych będą wkrótce dostępne zarówno na stronie internetowej Costa, jak i w biurach podróży.
Costa Cruises współpracuje z władzami krajowymi i lokalnymi wszystkich kierunków objętych planem podróży, aby zapewnić gościom bezpieczne i przyjemne wakacje, wspierając się przy tym Protokołem Bezpieczeństwa Costa.

Od marca do jesieni 2021 roku w zachodniej części Morza Śródziemnego będą regularnie dokowane trzy statki: Costa Smeralda, pierwszy statek we flocie napędzany gazem LNG; Costa Firenze, nowy statek w budowie w stoczni Marghera (Wenecja) w Fincantieri; oraz Costa Pacifica, która będzie oferować 7-dniowe rejsy we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Trzy dodatkowe statki będą operować we wschodniej części Morza Śródziemnego, wszystkie na tygodniowych trasach. Costa Deliziosa popłynie na greckie wyspy, Costa Luminosa odwiedzi Grecję i Chorwację, a Costa Magica – Grecję i Maltę. W sezonie letnim 2021 cztery statki będą pływały po Europie Północnej.

Costa Fortuna i Costa Diadema wypłyną w tygodniowe rejsy do stolic nadbałtyckich i norweskich fiordów.
Costa Favolosa będzie oferowała spektakularne 14-dniowe wakacje na Islandii, 9 dni na norweskich fiordach i dwa tygodnie w Irlandii, Szkocji i Anglii.
W międzyczasie Costa Fascinosa będzie wypływać w 12-dniowy rejs, pokonując trasę aż do Przylądka Północnego, oraz 9-dniowy rejs po Morzu Bałtyckim.

Wiosną i jesienią 2021 roku Costa Fortuna, Costa Diadema, Costa Favolosa i Costa Fascinosa będą pływały po Morzu Śródziemnym. Costa Diadema odwiedzi Izrael i Turcję podczas dwóch oddzielnych dwutygodniowych rejsów.

Costa Fortuna będzie oferować „mini rejsy” po zachodniej części Morza Śródziemnego, podczas gdy Costa Favolosa będzie realizować „mini rejsy” wiosną i 10-dniowe rejsy do Maroka jesienią.
Wreszcie Costa Fascinosa wypłynie w 10-dniowe podróż do Lizbony.

Pozostałe rejsy wcześniej zaplanowane na okres od marca do listopada 2021 roku i nieuwzględnione w nowym harmonogramie zostaną odwołane. Costa Cruises podejmuje niezbędne kroki w celu poinformowania biur podróży i zainteresowanych klientów. Będą mieli zagwarantowaną możliwość zmiany rezerwacji zgodnie z obowiązującymi wymogami prawa ochrony konsumentów.