Costa Cruises – bogata oferta na sezon 2022/23. Wracają rejsy po Amazonce

Costa Cruises planuje sezon 2022/23
Costa Toscana/fot. archiwum Costa Cruises

Włoski armator Costa Cruises uruchomił rezerwację rejsów na sezon 2022/2023. Debiutem będzie rejs Costa Toscana po Morzu Śródziemnym. Wznowione zostaną Wielkie Rejsy po Amazonii, powrócą także rejsy do Izraela i Egiptu.

Pracując nad wznowieniem rejsów od 1 maja 2021 roku, Costa Cruises równolegle planuje program wakacyjnych wycieczek w sezonie kwiecień 2022 – kwiecień 2023. W biurach podróży można już dokonywać rezerwacji na przyszły sezon, rezerwacje online dostępne będą od 22 kwietnia.

We wszystkich portach śródziemnomorskich, do których zawijają statki Costa, będą organizowane wycieczki do miejsc, do których trudno dotrzeć na własną rękę. W czasie samego rejsu wciąż będzie obowiązywać Protokół Bezpieczeństwa Costa. Podróżni będą mogli skorzystać z nowych doświadczeń kulinarnych, próbując dań powiązanych z odwiedzanymi portami i przygotowanych przez szefa kuchni nagrodzonego gwiazdką Michelin.

Debiut Costa Cruise na Morzu Śródziemnym

W sezonie letnim 2022 oferta Costa będzie koncentrować się na kierunkach śródziemnomorskich i północnoeuropejskich. W maju 2022 roku na Morzu Śródziemnym zadebiutuje nowy flagowy statek Costa Toscana, oferujący tygodniowe rejsy do Włoch, Francji i Hiszpanii, z długim postojem na Ibizie.

Siostrzany statek Costa Smeralda będzie również pływał w tygodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego. Costa Smeralda i Costa Toscana to pierwsze statki we flocie Costa zasilane skroplonym gazem ziemnym, najbardziej zaawansowaną technologią w sektorze morskim, redukujące emisję spalin.

Rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego będą realizowane również przez statek Costa Pacifica, uzupełniając wachlarz tras prezentujących najpiękniejsze miejsca we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Wyspy greckie i norweskie fiordy

Trzy inne statki będą realizować tygodniowe rejsy we wschodniej części Morza Śródziemnego. Costa Deliziosa popłynie na greckie wyspy, z całodobowym zawinięciem do portu na Mykonos. Costa Luminosa przypłynie do greckich wysp i Chorwacji, a Costa Magica odwiedzi Grecję i Maltę.

Cztery statki Costa będą pływać po wodach Europy Północnej. Costa Fortuna zaoferuje niesamowite dwutygodniowe rejsy na Islandię lub do Irlandii, Szkocji i Anglii. Costa Favolosa i Costa Diadema wyruszą na tygodniowe rejsy po nadbałtyckich stolicach, zawijając na trzy dni do Sztokholmu i na dwa do Petersburga oraz po norweskich fiordach. Program Costa Fascinosa obejmuje 12-dniowe trasy do Przylądka Północnego oraz 9 dni po Morzu Bałtyckim.

Rejsy Amazonką

W czasie sezonu zimowego 2022/2023 wrócą rejsy Grand Cruises na pokładzie Costa Luminosa: dwa niezwykłe 50-dniowe rejsy: od Genui do Buenos Aires i od Buenos Aires do Genui, płynące Amazonką do serca Amazonii. Na miłośników dalekich podróży czeka Costa Deliziosa World Tour, czyli rejs rozpoczynający się 11 stycznia 2023 roku w Savonie, którego trasa prowadzi przez Europę, Azję, Afrykę i Amerykę.

Egzotyczne miejsca, w których można cieszyć się słońcem nawet zimą, są również częścią programu Costa Crusies. Na podróżnych czeka tygodniowa trasa po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie i Katarze oraz trzy tygodniowe wycieczki po Wyspach Karaibskich. Armator wkrótce ogłosi nowe propozycje wycieczek po Ameryce Południowej.

Costa Magica oferuje dwutygodniowe rejsy na Wyspy Kanaryjskie i Azory, a Costa Diadema – po wodach Grecji i Turcji lub do Izraela i Egiptu. Costa Smeralda będzie nadal pływać po zachodniej części Morza Śródziemnego; jesienią dołączą do niej Costa Luminosa i Costa Fortuna, oferując mini-wakacje w czasie kilkudniowego rejsu. Również jesienią Costa Fascinosa odwiedzi Portugalię i Hiszpanię, a Costa Favolosa popłynie do Maroka.

Costa Cruises świętują wodowanie Costa Toscana

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center