Coraz lepsze wyniki Wizzair

archiwum Wizzair

Wizz Air ogłosił, że w ubiegłym roku przewiózł 13,5 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 12 procent w stosunku do roku 2012. Średnie obłożenie miejsc w samolotach tego przewoźnika wyniosło 86 proc.

W zeszłym roku flotę Wizz Air stanowiło 45 samolotów Airbus A320. W roku 2014 liczba maszyn ma wzrosnąć do 53, osiem nowych maszyn zostanie dostarczonych od Airbusa. Zwiększona flota ma obsługiwać rosnącą siatkę połączeń, przewoźnik zapowiedział otwarcie w roku 2014 nowych baz – we Lwowie na Ukrainie oraz w Craiovie w Rumunii. Powiększona będzie również liczba rejsów z Bukaresztu, Budapesztu, Skopje, Sofii, Warszawy i Wilna.

József Váradi, prezes, Wizz Air powiedział: „Nadal będziemy wprowadzać niskie ceny na nowych rynkach europejskich oraz starać się o powiększenie liczby naszych klientów w Europie i poza nią. Obecnie obsługujemy ponad 300 tras w 35 krajach. Oferujemy nie tylko niskie ceny, przystępne dla każdego, ale i szeroką gamę dodatkowych produktów i suług dostosowanych do indywidualnych preferencji klientów.”