Colonnade – kolejny ubezpieczyciel w systemie Amadeus

Działająca od ok. roku na polskim rynku marka Colonnade będzie dostępna w sprzedaży w systemie GDS Amadeus. Polscy agenci turystyczni i touroperatorzy korzystający z Amadeus Insurance do sprzedawania ubezpieczeń będą mieli do wyboru cztery rodzaje pakietów dla klientów.

Colonnade to zarejestrowana w Luksemburgu marka należąca do kanadyjskiego holdingu Fairfax. Działa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a w Polsce pojawiła się ponad rok temu, przejmując aktywa AIG. Na rynek turystyczny wchodzi z uproszczonym produktem w czterech wariantach, w których suma ubezpieczenia od kosztów leczenia opiewa na kwoty od 50 tys. do 500 tys. zł.

Nowe możliwości dla agentów

Produkty te są od wczoraj dostępne w systemie Amadeus Insurace. Po podpisaniu umowy z dostawcą, agenci dostają bezpłatny dostęp do rezerwacji przez Amadeus Selling Platform. Agenci mogą liczyć na prowizje zaczynające się od 10 proc., mogą zintegrować sprzedaż polis z istniejącą rezerwacją (PNR) i systemami mid/back-office. Otrzymują też lokalne wsparcie w języku polskim.

Colonnade prowadzi sprzedaż online, bezpośrednio przez biura podróży i za pośrednictwem brokerów. Świadczeniami obejmującymi likwidację szkód zajmuje się firma Europ Assistance, z którym ubezpieczyciel ma podpisaną umowę.

Dla polskich klientów Colonade przygotował warianty: brązowy, srebrny, złoty i platynowy, w każdym z nich transport do kraju jest pokrywany bez limitu przez ubezpieczyciela. Dotyczy to również transportu medycznego (którego koszty potrafią przekroczyć sumy przeznaczone na leczenie) i transport zwłok. W wariancie srebrnym i platynowym zawarte jest też ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, możliwe do aktywacji przez 5 dni od dnia wpłaty zaliczki i do 24 godzin przed wylotem. Do każdego pakietu można dołączyć ubezpieczenie bagażu.

Rozszerzona ochrona

Colonnade włącza też do ochrony niespodziewane akty terroru (ochrona nie obejmuje skutków takich zdarzeń w regionach, w których w ciągu 60 dni wcześniej miał już miejsce akt terroru, w promieniu 200 km) oraz amatorskie uprawianie sportu – jak podkreślają przedstawiciele firmy – w szerokim rozumieniu. W podstawowym pakiecie będą więc np. narty, wspinaczka wysokogórska do 5500 m n.p.m. bez użycia sprzętu asekuracyjnego, nurkowanie z akwalungiem do 18 m głębokości, maratony biegowe, żeglarstwo morskie (bez limitu mil od brzegu, ale do miejsc niecharakteryzujących się skrajnymi warunkami atmosferycznymi) i inne.

Firma postanowiła włączyć do zakresu ochrony wyjazdy na Kubę, a z kategorii „świat” wyłącza podróże do i przejazd przez: Iran, Syrię, Sudan, Koreę Północną oraz Krym. W kategorii „Europa” znajduje się cały kontynent, z wyłączeniem Rosji, przyległe wyspy leżące na cokołach kontynentalnych, a także kraje pozaeuropejskie sąsiadujące z Morzem Śródziemnym (oprócz Algierii, Izraela, Libanu, Libii oraz Rosji).

Jak szacuje Amadeus, rynek ubezpieczeń turystycznych i lotniczych wart jest 82 mld euro, w latach 2014-2018 przychody ze sprzedaży tego produktu wzrosły o 7,6 proc., liczba rezerwacji zaś – o 5,8 proc. Branża turystyczna i linie lotnicze generują ok. 41 proc. sprzedaży tego typu polis, zaś średnia wartość jednej polisy wynosi 41 euro.