Chorwacka Wspólnota Turystyczna Partnerem XI Forum Promocji Turystycznej

Za 12 tygodni w Terminalu Lotniska w Radomiu odbędzie się XI Forum Promocji Turystycznej, organizowane przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl. Partnerem wydarzenia jest Chorwacka Wspólnota Turystyczna.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna od pierwszej edycji Forum Promocji Turystycznej w 2016 roku jest Partnerem imprezy. Jej przedstawiciele pomagają nam w organizacji, biorą bardzo często udział w debatach i prezentacjach. Było tak w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, będzie w obecnej edycji. I jak co roku cenimy sobie – nie boimy i nie wstydzimy się tego słowa – przyjaźń z Agnieszkami i Małgosią z warszawskiego biura Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

Chorwacja to od lat przebój turystyczny w Polsce.

Od 1 stycznia 2022 do 18 lipca 2022: 444 235 Polaków w Chorwacji (20 proc. więcej niż w roku 2021), którzy zrealizowali 2 599 232 noclegów (19 proc. więcej niż w roku 2021).
Na pierwszym miejscu pod względem ilości Gości, od 1 stycznia 2022 do 18 lipca 2022, są Niemcy, drudzy Chorwaci, na trzecim miejscu Słoweńcy, na czwartym Austriacy, na piątym Polacy.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektorka Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, powiedziała: „Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza Chorwację. To tylko potwierdza fakt, że Chorwacja, jako europejski róg obfitości pod względem atrakcji turystycznych, jest dla naszych Rodaków ciągłym źródłem inspiracji do podróży. Jest wiele osób, które wracają w swoje ulubione miejsca, ale jest i dużo takich, które stopniowo odkrywają Chorwację. Dzięki sporej liczbie połączeń lotniczych Chorwacja jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. „

Agnieszka Puszczewicz Agnieszka Puszczewicz w 2021 roku, na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, znalazła się na 23. miejscu.

Organizatorem jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorami są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Lotnisko Warszawa-Radom

Złotym Partnerem jest Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW

Partnerem jest Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Patronami są: Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki

Program i rejestracja TUTAJ

O przyszłości targów turystycznych porozmawiamy na XI Forum Promocji Turystycznej